Czy kulki gejszy można aplikować z olejkiem kokosowym?

Chociaż korzystne właściwości oleju kokosowego i kosmetyków na jego bazie są szeroko znane, nie jest to dobra propozycja do nawilżania miejsc intymnych ani stosowania oleju kokosowego jako lubrykantu, również z gadżetami erotycznymi.

Olej kokosowy nie powinien być używany jako lubrykant

Popularny olejek kokosowy istotnie ma dobry wpływ na skórę i zdrowie, jednak jest wiele powodów, które wykluczają go z listy akcesoriów do seksu i gadżetów erotycznych:

  • Olej uszkadza prezerwatywy lateksowe, przez co zabezpieczenie przestaje być skuteczne.
  • Olejek kokosowy zaburzy naturalne pH i uszkodzi florę bakteryjną pochwy.
  • Trudny do wymycia olej może zalegać w zakamarkach okolic intymnych i sprzyjać powstawaniu infekcji.
  • Olej kokosowy może powodować reakcję alergiczną skóry.

Domowy lubrykant do seksu – dlaczego nie jest dobrym pomysłem?

Z pewnością znajdziesz w domu wiele produktów, które dają odpowiedni poślizg, jednak nie znajdziesz żadnego, który byłby w pełni bezpieczny dla wrażliwych okolic intymnych, Kosmetyki czy składniki spożywcze takie jak olej (nawet ten naturalny) lub masło trudno dokładnie wymyć, co naraża nas na infekcje i podrażnienia. Produkty te niekorzystnie wpływają na pH skóry, uszkadzają prezerwatywy (zawierając w składzie olej) i nie pachną tak przyjemnie, jak profesjonalne produkty do seksu.

różowe kulki gejszy

Jaki lubrykant do kulek gejszy będzie najlepszy?

Szeroki wybór przebadanych dermatologicznie i sprawdzonych lubrykantów pozwala zakupić przedmiot idealny do własnych preferencji i potrzeb, w korzystnej cenie. Obecne na rynku lubrykanty bestsellerowych marek, jak System JO czy Intimated Earth oferują produkty bazujące na wodzie i glicerynie roślinnej. W praktyce oznacza to, że:

  • Są bezpieczne dla skóry i zabawek erotycznych oraz prezerwatyw.
  • Nie uczulają i nie podrażniają skóry.
  • Nietestowane na zwierzętach i wolne od składników odzwierzęcych są również doskonałe dla wegan.
  • Nie zaburzają pH pochwy i nie powodują suchości okolic intymnych.

lubrykant uniwersalny

Zarówno do kulek gejszy, które najczęściej wykonane są z silikonu, jak i innych gadżetów erotycznych najlepsze będą wodne lubrykanty. Informację znajdziesz wyraźnym drukiem na opakowaniu lub stronie produktu. Dla największego bezpieczeństwa możesz zdecydować się na hipoalergiczny lubrykant, np. System JO Agape, którego skład jest najbardziej zbliżony do naturalnej wydzieliny.

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0