Czy seks analny brudzi? Jak się przygotować do seksu analnego?

Seks analny od zawsze budzi wiele wątpliwości, które ciężko rozwiać. Najlepszym sposobem na przekonania się, jak to jest podczas seksu analnego, jest po prostu spróbowanie! Na pytanie, czy seks analny brudzi, ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie, ale postaramy się poskromić Wasze lęki.

Czy seks analny brudzi?

Nie, jeśli odpowiednio się do niego przygotujesz. Nie warto jednak panikować, ponieważ seks analny nie kończy się z reguły tak, jak sądzą osoby niedoświadczone. Stosunek analny nie powinien ani zanadto boleć, ani skończyć się podrażnieniami. Tak samo jest z zabrudzeniami, o czym więcej powiemy za chwilę.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że końcowy odcinek jelita jest czysty, aż do momentu, w którym nasz organizm będzie miał potrzebę wypróżnienia. Wobec tego, przy prawidłowym działaniu systemu trawiennego, podczas seksu nie masz się czego obawiać. Ważne jest, by wypróżnić się na kilka godzin przed stosunkiem. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie wykonanie lewatywy, również na kilka godzin przed seksem. Ten odstęp czasowy jest ważny, dlatego warto o nim pamiętać. Lewatywa zapewni bezpieczeństwo przed niechcianymi zabrudzeniami, tego możecie być pewni.

korek-analny-z-niebieskim-krysztalkiem-i-lubrykant-do-seksu-analnego

Seks analny jak się do niego przygotować?

Zapewne zastanawiacie się, jak to możliwe, że seks analny nie boli? Trzeba się odpowiednio przygotować i mieć na uwadze, że anus nie posiada takich właściwości, jak pochwa, a więc wymaga odpowiedniego wyczucia, cierpliwości, a także zrozumienia i zaufania partnerów do siebie. Wkrótce pojawią się obszerne wpisy na ten temat na blogu, tymczasem skorzystajcie z kilku praktycznych porad.

By seks analny był bezpieczny i pozbawiony przykrych doznań, trzeba zastosować kilka prewencyjnych rozwiązań:

  • Kilka godzin przed stosunkiem poleca się wykonanie lewatywy, która dokładnie oczyści przestrzeń wewnątrz anusa, poprawiając komfort fizyczny i psychiczny.
  • Przed seksem analnym należy dokładnie umyć okolice intymne, a podczas stosunku używać prezerwatyw.
  • Zarówno seks analny, jak i korzystanie z wibratorów analnych wymaga sztucznej lubrykacji. Szczególnie polecane są lubrykanty na bazie wody, o dodatkowych właściwościach rozluźniających, jak serum rozluźniające od Intimate Earth.
  • Penetrację należy poprzedzić masażem okolicy anusa oraz pieszczotami, co rozluźni mięśnie i ułatwi początek seksu.
  • Delikatność i komunikacja z drugą stroną są kluczowe dla komfortu obojga.

niebieski-masazer-prostaty-we-vibe-ditto

Co najważniejsze, po zbliżeniu analnym nie wolno wprowadzać nieumytego penisa do pochwy. Na pewno skończy się to nieprzyjemną infekcją. Podczas seksu analnego poleca się stosować prezerwatywy, ponieważ penetracja analna wiąże się z ryzykiem zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywa to jedyny sprawdzony środek zapobiegający chorobom intymnym.

Sex Shop Warszawa: gruszki i akcesoria do seksu analnego

Udany seks bardzo często wspomagają gadżety erotyczne, które do seksu analnego są zawsze polecane. Akcesoria takie jak gruszka do lewatywy czy lubrykanty do seksu analnego pomogą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, czy bólu. Najlepsze akcesoria do seksu analnego oferuje Sex Shop, ponieważ oferta tego typu sklepów jest dopasowana do wymagań, jakie wiąże ze sobą chęć przeżycia stosunku analnego. Zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym Top 10 produktów erotycznych do seksu analnego, a ten rodzaj zbliżenia na pewno będzie dla Ciebie przyjemnym przeżyciem.

gruszka-do-lewatywy-nexus-douche-bulb-czarna-w-reku

Zapewniamy, że odpowiednie przygotowanie uchroni Was przed wszelkimi wpadkami podczas seksu analnego. Jedyne zabrudzenia, które pozostaną po zabawie, to lubrykant, którego użycie jest zawsze konieczne. Ale żele intymne łatwo się zmywają, dlatego tym nie musicie się przejmować!

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0