Dominacja w łóżku, czyli czym jest bondage?

Fantazje seksualne są zjawiskiem typowym dla każdego człowieka. Nie dzielimy się nimi jednak chętnie, nawet z ukochanymi osobami, do których mamy pełne zaufanie. Statystyki pokazują, że pragnienie ostrzejszego seksu, inspirowanego stylem BDSM lub całkiem zgodnego z tym nurtem, jest dość powszechne. Wobec tego warto się przełamać i poruszyć tematykę bondage oraz dowiedzieć się więcej o owym stylu. Dowiedzieć się, jak związać kobietę lub zdominować mężczyznę. Może stanie się on doskonałym elementem życia łóżkowego i od czasu do czasu urozmaici intymne zabawy we dwoje?

Bondage – wiązanie i uległość

Bondage to składnik praktyk seksualnych określanych mianem BDSM, które ostatnimi czasy zdobywają coraz większą popularność. Nazwa pochodzi od japońskiej techniki wiązania jeńców wojennych, ale spokojnie, dziś to po prostu element dobrej zabawy i sztuki, nie tortur. W założeniu polega na jak najbardziej kunsztownym skrępowaniu osoby specjalną liną, kajdankami ze sznurka lub szarfy czy gadżetami powstałymi w inspiracji prawdziwymi kajdankami tak, aby wywołać efekt uległości w seksie. Ma to na celu uwydatnienie piękna ciała i pokazanie artyzmu wiązań. Sztuka bondage o mocnym kontekście erotycznym, mająca miejsce w sypialni, nosi nazwę Kinbaku, które oznacza połączenie sztuki krępowania z silną więzią emocjonalną między kochankami.

Fifty Shades Of Grey zestaw bondage

Dominowanie w łóżku można łatwo osiągnąć w wyniku przywiązywania partnerki lub partnera do łóżka. Wiązanie podczas seksu uniemożliwia bowiem skrępowanemu jakikolwiek ruch, w związku z czym całkowicie musi oddać się woli i fantazjom panującego. Bondage to walka charakterów. Ten, kto odznacza się silniejszym, będzie dominować, osoba przywiązana do łóżka musi natomiast ulec. 

Z oczywistych powodów w kontekście bondage dużo mówi się o krępowaniu ruchów. 

Krępowanie w sypialni – czy bondage jest bezpieczny?

Umiejętne posługiwanie się narzędziami do krępowania wyklucza zrobienie krzywdy drugiej osobie, Wbrew pozorom BDSM wymaga większej delikatności i zaangażowania, niż tradycyjny seks. To relacja, która wymaga ogromnego zaufania i wczucia się w potrzeby drugiej osoby. Z przekonaniem można stwierdzić, że bondage jest zabawą w pełni bezpieczną, trzeba spełnić jedynie kilka warunków:

 • Zaopatrzyć się w bezpieczne, sprawdzone akcesoria do krępowania, które są bezpieczne dla skóry i umożliwiają szybkie wyswobodzenie się z więzów
 • Nie robić węzłów na szyi
 • Nie zostawiać skrępowanej osoby samej
 • Ustalić hasło bezpieczeństwa, którym przerwiecie zabawę w razie potrzeby
 • Uważnie obserwować i słuchać partnera, by dostosować rodzaj i siłę więzów do jego potrzeb

opaska na oczy

Pamiętajcie, że krępowanie w seksie nie ma na celu wiązania partnerki, żeby zrobić jej krzywdę, a sprawienie przyjemności obu stronom uczestniczącym w zabawie. Pasy do krępowania, wiązanie w łóżku czy poza nim, mają być sposobem na wzmocnienie przeżywanej rozkoszy.

Związana kobieta jako symbol pożądania?

Par, które praktykują BDSM, wciąż przybywa i deklarują one głębokie zadowolenie z życia łóżkowego. Często seks tego rodzaju znacznie poprawia relacje w związku, gdyż wymaga konkretnego dialogu i uważnego słuchania drugiej osoby, liczenia się z jej zdaniem. To bardzo zbliża ludzi i buduje silną relację. Co ciekawe, dominacja w łóżku nie jest zarezerwowana jedynie dla panów. Wielu mężczyzn pragnie być zdominowanym w seksie przez kobietę. Jak zniewolić mężczyznę, abyście oboje byli zadowoleni? Kluczowym elementem jest dialog między kochankami.

Jednak tradycyjny układ to wciąż dominujący mężczyzna i związana kobieta. Ograniczenie jej ruchów może być dla mężczyzny niesamowicie podniecające. Dodatkowo, poza wiązaniem kobiety, warto sięgnąć po rozwiązania oferowane przez różnego rodzaju akcesoria erotyczne. Packi, baty, kajdanki czy opaski na oczy pobudzą kolejne zmysły i doprowadzą pożądanie do zenitu. Możesz zatem do zabawy wykorzystać skórzane pejcze, o których więcej przeczytasz tutaj. Związane dziewczyny to obraz pełen namiętności i seksualności, zatem warto chociaż raz podczas swojej gry wstępnej skorzystać z możliwości stylu BDSM i zabaw typu bondage.

Jak związać kobietę w łóżku? 3 najważniejsze zasady jak związać kobietę w łóżku

Zaawansowane techniki bondage i skomplikowane pozycje warto poprzedzić ćwiczeniami przy użyciu prostych technik, które pozwolą Wam zdobyć wprawę i sprawdzić, co jest dla Was najbardziej przyjemne. Subtelne krępowanie nadgarstków i kostek, zmysłowe unieruchomienie na krześle, przykucie kajdankami do łóżka to tylko niektóre z prostych sposobów na rozpoczęcie zabawy w bondage. Zaopatrzenie się w specjalistyczne liny bondage to kwestia podstawowa. Będziecie mieć pewność, że nie zrobicie sobie krzywdy i że zabawa będzie fantastyczna!

różowe akcesoria bondage

Zatem jak związać dziewczynę?

 • Ręcę i nogi partnerki należy przywiązać do rogów łóżka
 • Gdy osoba związana klęczy, kostki i nadgarstki powinny być krępowane za plecami
 • Kiedy partnerka leży na brzuchu, dłonie i stopy niech będą wiązane razem

Zarówno bondage, jak i inne techniki BDSM to bardzo elastyczna forma seksu, w której to Wy decydujecie o zasadach i technikach. Konieczność nawiązania dialogu między kochankami i czułość na wzajemne potrzeby sprawia, że ten pozornie ostry styl seksu może być źródłem najbardziej intymnych i najlepszych przeżyć, jakich doświadczyliście w seksie.

czarny zestaw do bongade

Na koniec, po tym, kiedy już wiadomo, jak skrępować kobietę, warto jeszcze wspomnieć o trzech głównych zasadach obowiązujących podczas zabaw typu bondage:

 • dziewczyna przywiązana do łóżka musi wcześniej zgodzić się na to
 • dziewczyna danego dnia musi mieć ochotę na skrępowanie / odgrywanie roli uległej
 • należy być zawsze ostrożnym podczas intymnych chwil w stylu BDSM

Przestrzeganie wszystkich powyższych reguł, wyjaśniających jak przywiązać dziewczynę do łóżka, zagwarantuje udaną, pełną emocji i bezpieczną grę wstępną typu bondage. Warto o nich pamiętać zarówno przed pierwszą przygodą BDSM, jak również za każdym innym razem sięgając po liny, kajdanki i tym podobne akcesoria erotyczne.

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 4.8