Fun Factory Sundaze: test pulsowibratora!

Fun Factory Sundaze to najnowszy projekt niemieckiego producenta. Wszyscy, którzy nieco znają się na gadżetach erotycznych na pewno od razu kojarzą charakterystyczny design pulsowibratora Fun Factory Sundaze z marką. Zapraszam na recenzję tego fascynującego gadżetu!

Fun Factory Sundaze: duma marki Fun Factory

Niemiecka marka Fun Factory nie spoczywa na laurach i od wielu lat wyznacza trendy obok innych światowych marek. Mówiąc kolokwialnie, to firma, która przykłada się do swojej roboty. 

fun factory sundaze

Na pewno zauważyliście, że Fun Factory ma polską stronę i polski zespół odpowiadający za sprzedaż gadżetów erotycznych marki w naszym kraju. To zachęca do skorzystania z szerokiej oferty, tak samo jak świadomość, że produkty Fun Factory są robione w fabryce w Niemczech, z wykorzystaniem wysokiej jakości, hipoalergicznego silikonu. 

Po premierach takich interesujących gadżetów, jak Manta, czy dildo Limba Flex, przyszedł czas na nową odsłonę pulsatora. Fun Factory Sundaze to połączenie pulsacji z wibracjami w postaci przyjemnego, średnich rozmiarów gadżetu.

Jak działa pulsowibrator Sundaze: film

Krótki filmik, który pokazuje działanie pulsowibratora Sundaze. Cichy i mocny. ;)

jak wygląda fun factory sundaze

Wibratory Fun Factory: cechy, które zwróciły moją uwagę

W przypadku zakupu wibratora dla siebie, czy bliskiej osoby, logiczne jest, że skupiamy się na jego działaniu i wyglądzie. Coraz częściej jednak kierujemy swoją uwagę na jakość kupowanych rzeczy. Ludzie przestawiają się na lepsze, luksusowe marki, chcąc ograniczyć swój konsumpcjonizm i kupować mniej, ale lepiej. Dlaczego o tym mówię?

 • Mając w ręku wibrator Fun Factory od razu wiecie, że nie jest to produkt z taśmowej produkcji w Chinach. 

Moją uwagę zwrócił oryginalny design wibratora Sundaze, który nie każdemu musi się podobać (chociaż jak na Fun Factory jest bardzo klasyczny), oraz bardzo dopracowana i ciekawa instrukcja, do której jeszcze wrócimy. 

fun factory sundaze

Rozmiar Fun Factory Sundaze

Fun Factory Sundaze jest reklamowany jako gadżet w idealnym rozmiarze. Trzeba przyznać, że pulsatory marki były dotychczas naprawdę duże. Tym razem powstał bardziej uniwersalny produkt.

 • Długość użytkowa 11,5 cm
 • Długość całkowita 17,5 cm
 • Średnica do 2,5 cm do 4 cm

Pulsowibrator ma dodatkowo mocno ściętą końcówkę. Wszystko po to, by jak najlepiej pieścić punkt G. Sundaze jest całkiem grubiutki, więc wspomniane przez producenta pieszczoty wielu zakończeń nerwowych wydają się całkiem możliwe. Bo dodatkowo mamy do dyspozycji bardzo głębokie, przyjemne wibracje. I pulsacje!

fun factory sundaze

Warto poświęcić również odrobinę uwagi etui. Zwykle jest to mały woreczek z satyny. Tutaj mamy sprytniejsze rozwiązanie. Etui od Fun Factory to zapinany na zamek woreczek z Tyveku. 

 • Tyvek to syntetyczny materiał, który ma wyjątkowe właściwości.
 • Odporny na ścieranie, można go prać.
 • Przepuszcza powietrze, a jednocześnie jest wodoodporny. 
 • Tyvek to materiał niezwykle higieniczny, nieprzepuszczający bakterii.

Trwałe etui to również bardzo praktyczna i trwała kosmetyczka. Przyznam szczerze, że w życiu nie podejrzewałam, że ten leciutki materiał jest tak odporny.

fun factory etui z tyveku

Jak sterować pulsowibratorem Fun Factory?

Przed uruchomieniem wibratora, bez względu na to, czy jest to Fun Factory Sundaze, czy gadżet innej marki, warto go naładować. Pełne ładowanie przed pierwszym użyciem sprawi, że zabawka nie wyłączy się w trakcie przyjemności, ale przede wszystkim przedłuży to życie akumulatora. 

Czerwony kabel USB to uniwersalna ładowarka dla wszystkich wibratorów Fun Factory. Magnetyczny kabel zakończony jest wejściem USB, które można połączyć z laptopem lub przejściówką. Magnetyczną końcówkę przyczepiamy do odpowiadającego im styku na podstawie gadżetu. 

ładowanie fun factory sundaze

Podczas ładowania przyciski wibratora migają. Im bliżej końca ładowania, tym więcej przycisków świeci się ciągłym światłem. Kiedy cały panel do sterowania świeci się światłem ciągłym, urządzenie jest gotowe do użycia. 

Odłączamy ładowarkę i następnie zapoznajemy się z możliwościami Fun Factory Sundaze. Po zapoznaniu się z wibracjami, nakładamy wodny lubrykant i zajmujemy się wyłącznie przyjemnością. ;)

 • Aby odblokować travel lock: Trzymamy FUN oraz (+) równocześnie przez 0,5 sekundy
 • Wibrator włączamy i wyłączamy krótkim naciśnięciem przycisku FUN.
 • Przycisków (+) oraz (-) prowadzi nas przez 15 programów stymulacji.
 • Aby włączyć travel lock: wciskamy guzik „FUN” oraz (-), przyciskając go równocześnie przez 0,5 sekundy

sterowanie wibratorem Fun Factory Sundaze

Uwaga: Pulsowibrator, wbrew temu, co sugeruje nazwa nie wibruje i pulsuje jednocześnie. Mamy do wyboru albo głębokie wibracje, albo ruchy frykcyjne (pulsacje). W zależności od tego, co wybierzemy mamy w swoich rękach albo wibrator, albo pulsator. 

Czym różni się Fun Factory Sundaze od pozostałych pulsatorów? Stymulacja 3 zakończeń nerwowych i 3 rodzaje stymulacji

Sundaze to pierwszy pulsowibrator od Fun Factory, czyli gadżet, który oferuje zarówno wibracje, jak i charakterystyczny ruch posuwisty. Do wyboru mamy 11 prędkości i 4 tryby wibracji. W praktyce rozróżniamy też 3 różne sposoby stymulacji: wibracje, pulsacje i uderzenia

tryby wibracji fun factory sundaze

Ta część wydaje się zrozumiała. O co natomiast chodzi ze stymulacją 3 zakończeń nerwowych?

Tangoreceptory i odbiór wibracji

Wysokiej jakości wibracje, po polsku nazywane głębokimi, po angielsku rumbly, spodobają się każdemu. Fun Factory jest właściwie ekspertem od wibracji rumbly. Dzięki marce możemy się dowiedzieć, że uczucie wibracji odbierane jest przez tangoreceptory. 

Tangorceptory z definicji to zmysły dotyku, które wrażliwe są na określny dotyk, a mianowicie bodźce mechaniczne: ucisk i nacisk. 

Mechanoreceptory i ruch pulsacyjny

Położone głęboko w skórze Ciałka Ruffiniego to mechanoreceptory, które oprócz reakcji na dotyk i wibracje, reagują również na rozciąganie. Pod wpływem bodźca Ciałka Ruffiniego ulegają depolaryzacji, tworząc impuls nerwowy, który biegnie aż do Ośrodkowego Układu Nerwowego. W praktyce odczuwane jest to jako głęboka przyjemność.

Komórki Merkla i reakcja na uderzenia wibracji

Komórki Merkla należą do receptorów czuciowych znajdujących się w skórze, a dokładniej w warstwie podstawowej naskórka, skąd mają bisko do zakończeń nerwowych. Komórki Merkla odpowiadają za przewodzenie bodźców dotyku. Ten obszar najmocniej zareaguje na tak zwane uderzenia wibracji, czyli odpowiedni, rytmiczny tryb. 

 • Dzięki wielu możliwościom działania Sundaze pobudza różne nerwy w pochwie. W praktyce odpowiadają za to bardzo dobre wibracje i kształt wibratora oraz możliwość ruchu posuwistego. Warto również wiedzieć, że wibropulsator stymuluje nie tylko punkt G, ale również ścianki pochwy. Wszystko to również macie opisane w instrukcji.

 

fun factory sundaze stymulacja zakończeń nerwowych

Teraz różnice. Pierwsze, co rzuca się w oczy to mniejszy rozmiar, zarówno na długość, jak i szerokość. Następnie uświadamiamy sobie, że pulsatory nie mają dodatkowo wibracji, chyba że jest to Fun Factory Bi Stronic, mający 2 końcówki stymulujące. 

Czy Fun Factory Sundaze warto polecić? Opinia użytkowniczki

Myślę, że zauważyliście mój zachwyt na szczegółami wibratora Fun Factory Sundaze. Istotnie bardzo doceniam dopracowane etui, instrukcję i sam wibrator. A jak teoria opisująca działanie wibratora do praktyki?

Wibracje wszystkich gadżetów Fun Factory są moim zdaniem jednymi z najlepszych. Głębokie, pozwalają budować rozkosz i mocno przeżywać szczytowanie. Jeśli zaś chodzi o multifunkcjonalność Sundaze'a i jego wyjątkowe działanie to przyznam szczerze, że reklama trochę wyprzedza rzeczywistość. Nie jest tak, że pulsowibrator nie jest dobry. Myślę jednak, że osoba spodziewająca się szybkiego orgazmu jak ze snu może być zaskoczona, że doznania właściwie nie są AŻ TAKIE, jak to opisują marketingowcy. 

Mimo wszystko uważam, że w Sundaze'a warto zainwestować. To uczta dla zmysłów również jeśli chodzi o całą otoczkę. Jeśli zdarza Wam się czytać moje recenzje zauważycie, że rzadko poświęcam tyle uwagi takim szczegółom, jak etui, czy miejsce produkcji wibratora. Tutaj jednak wszystkie te szczegóły tworzą świetną całość. 

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0