Jak czyścić i dezynfekować gadżety erotyczne?

Sporo się teraz mówi o higienie i dezynfekcji przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. To właśnie te przedmioty są siedliskiem bakterii i zanieczyszczeń, których nie widać gołym okiem, a które nie są nam przyjazne. Tak samo jest z wibratorami dla kobiet, które na szczęście nie stanowią dla nas takiego ryzyka jak brudny telefon, ale zaniedbane mogą przyczyniać się do powstawania infekcji intymnych. Jak czyścić i dezynfekować gadżety erotyczne, by móc z nich bezpiecznie korzystać?

Czyszczenie gadżetów erotycznych: informacje ogólne

Higiena wszystkich rzeczy, które posiadamy i z których korzystamy, jest bardzo ważna. Nasze doświadczenie w prowadzeniu sklepu pokazało nam, że kupujecie akcesoria z dobrym nastawieniem odpowiedniego dbania o nie. To nie jest skomplikowana rzecz, ale biorąc pod uwagę, jak różne są dzisiaj wibratory i masażery, faktycznie można się pogubić. A tam, gdzie brak wiedzy, tam łatwo o błąd. Na początek przedstawiamy informacje ogólne o czyszczeniu i higienie gadżetów erotycznych, które na pewno Wam się przydadzą!

  • Nie używamy gadżetów erotycznych, które są uszkodzone. To tak, jakby machać ręką, która jest złamana: nie wyjdzie nam to na dobre. 
  • Bez względu na to, w jak sterylnych warunkach trzymamy swoje zabawki erotyczne, zawsze musimy je przepłukać wodą przed użyciem. 
  • Z drugiej strony, im mniejszą przykładamy wagę do odpowiedniego przechowywania, tym dokładniej musimy czyścić swoje wibratory. 
  • Dobry toy cleaner ZAWSZE dezynfekuje przy okazji nasze przedmioty.
  • Po użyciu wibrator trzeba umyć najszybciej, jak można. 

Garść podstawowych informacji już za nami. Możemy teraz przejść do pytań i odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Jak czyścić wibratory niewodoodporne?

Z zadowoleniem odbierasz zamówienie z paczkomatu. Pędzisz do domu w podskokach, by zobaczyć, JAK WYGLĄDA I JAK DZIAŁA wibrator, który tak bardzo Ci się spodobał na stronie. Czytasz instrukcję dołączoną do opakowania i nagle okazuje się, że Twój idealny wibrator nie jest odporny na działanie wody... Jak czyścić wibratory niewodoodporne?

Większość naszych wibratorów jest wodoodporna w 100%. Czasami jednak zabawki erotyczne są tak zdobione lub mają takie funkcje, które nie pozwalają na jego heroiczną wytrzymałość pod wodą. Takie gadżety erotyczne określa się zwykle jako odporne na zachlapania. To znaczy, że można je myć z użyciem wody, ale nie wolno ich zanurzać. Domyślacie się pewnie, że chodzi o niezanurzanie części z mechanizmem. Tak naprawdę o niego tylko tutaj chodzi. Dostęp do mechanizmu jest zwykle w części z uchwytem. Co to oznacza?

  • Część, której używasz do masowania stref intymnych, możesz umyć z użyciem wody i mydła antybakteryjnego.
  • Następnie całość możesz spryskać toy cleanerem i wytrzeć czystym ręcznikiem.

Niektóre wibratory, np. Rocks-Off Enigma, mają odkręcaną część z mechanizmem od części użytkowej. Taka konstrukcja umożliwia nam wygodne czyszczenie z zabezpieczeniem części odpowiadającej za wibracje. 

toy cleanery do czyszczenia gadżetów erotycznych

Czym dezynfekować zabawki erotyczne?

Nie potrzebny nam zestaw małego chemika, żeby pokonać wszystkie bakterie, które mogą znaleźć się na posiadanym przez nas wibratorze. Bakterie mają to do siebie, że zupełnie nie przejmują się wodą i czystością, dlatego nawet najpiękniejszy i najbardziej zadbany wibrator trzeba zdezynfekować. Branża gadżetów erotycznych znacznie nam to ułatwia. Wszystkie środki czyszczące są antybakteryjne, a do tego nie podrażniają skóry. Możesz wybrać na przykład:

1. System JO Refresh foaming

System JO Refresh foaming to pianka do czyszczenia gadżetów erotycznych. Produkt nie zawiera parabenów, alkoholu ani innych substancji szkodliwych dla skóry. Powierzchnia Twoich gadżetów będzie czysta już po 10 sekundach od spryskania. Zabawki erotyczne pozostaną gładkie i w świetnej kondycji na długo.

2. Bathmate toy cleaner do produktów analnych

Wbrew temu, co mówi nazwa: Bathmate toy cleaner do produktów analnych jest dobry do wszystkich gadżetów erotycznych. Dokładnie czyści powierzchnie i nie uszkadza ich. Również nie ma w składzie parabenów i alkoholu, by nie wpływać negatywnie na skórę, a przy tym bardzo dobrze dbać o higienę produktów. 

3. COSMOPOLITAN Misting Toy Cleaner

Swj środek do czyszczenia ma także marka COSMOPOLITAN. Misting Toy Cleaner to przyjemny środek czyszczący, któy nie podrażnia skóry, a jednocześnie dezynfekuje powierzchnie gadżetów erotycznych.

Wszystkie toy cleanery wydają Ci się podobne? Bo tak jest! Dobry skład będzie się powtarzał, każda marka bazuje jednak na własnej formule. Toy cleanery będą różniły się więc konsystencją, zapachem i opakowaniem. 

Jak używać toy cleanera?

Toy cleaner doskonale czyści i dezynfekuje powierzchnie zabawek erotycznych, ale najpierw warto je przepłukać wodą, zwłaszcza jeśli są wodoodporne. Dlaczego? Bo podczas podniecenia ciało wydziela soki (to żadna tajemnica ;)), które dość ciężko zetrzeć ręcznikiem. Potrzebna jest duża ilość toy cleanera lub woda. Jak zatem używać toy cleanera?

  • Zwracaj uwagę na instrukcję na opakowaniu. Niektórych środków czyszczących nie trzeba spłukiwać ani wycierać.
  • Spryskaj dokładnie powierzchnię zabawki erotycznej i pozostaw na kilka sekund do minuty. 
  • Po tym czasie opłucz wibrator lub wytrzyj czystym ręcznikiem.

Co ile trzeba dezynfekować wibrator?

Z dezynfekowaniem wibratora nie da się przesadzić. Kosmetyki czyszczące do gadżetów erotycznych są bezpieczne do codziennego użycia i dla skóry i dla wibratorów. Można spryskiwać powierzchnię wibratora zarówno przed jak i po użyciu. Lepiej zrobić to dwa razy, niż zapomnieć raz. 

Jak czyścić masturbator?

W zależności od posiadanego modelu czyszczenie masturbatora ze spermy może być łatwiejsze lub trudniejsze.

Generalnie wszystkie otwierane masturbatory takie jak TENGA Flip ORB z łatwością utrzymuje się w czystości bo wystarczy je rozłożyć, włożyć pod bieżącą wodę, umyć i spsikać dezynfekującym płynem jak na przykład Nexus Wash lub FleshWash.

fleshlight fleshwash

Następnie należy ponownie opłukać masturbator i zostawić otwarty do czasu aż wyschnie całkowicie.

W przypadku nie otwieranych masturbatorów takich jak np TENGA SPINNER lub Fleshlight należy dokładnie płukać wnętrze bez przewracania rękawa na drugą stronę.

Następnie użyć płynu do czyszczenia i ponownie opłukać. W ich przypadku niezwykle ważne jest aby masturbator cały wysechł przed złożeniem. Inaczej może się niestety kleić i stać się nie przyjemny w dotyku.

Jak czyścić zatyczki analne?

Rzadko mówi się o tym głośno, ale niektóre akcesoria analne, na przykład silikonowe, mogą absorbować charakterystyczny zapach. Z tego względu zatyczki analne, które ZAWSZE są wodoodporne (jeśli nie są, to takich nie kupuj) trzeba czyścić trochę dłużej. Woda i mydło to pierwszy etap. Nie żałuj ani jednego, ani drugiego. Następnie użyj toy cleanera. Dobrze umyty korek analny nie będzie miał zapachu. 

UWAGA

Jeżeli korzystasz z silikonowych akcesoriów analnych niewibrujących, możesz je także wygotować. Tak samo, jak kubeczki menstruacyjne. Wtedy uśmiercisz wszystkie bakterie i pozbędziesz się też niechcianych zapachów.

toy cleaner jak używać

Czy wodoodporne wibratory trzeba dezynfekować?

Nie ma znaczenia, czy wibratory są wodoodporne, ognioodporne i jakiekolwiek jeszcze. Gadżety erotyczne to przedmioty, które mają kontakt z najdelikatniejszymi strefami w ciele człowieka. To nie żart. Dla własnego zdrowia i bezpieczeństwa wszystko, co umieszczamy w swoich intymnych miejscach, powinno być czyste i do tego celu stworzone. Dlatego wodoodporne wibratory też trzeba dezynfekować. 

Użycie toy cleanera, czy umycie wibratora pod wodą to kwestia maksymalnie minuty. Regularnie czyszczony gadżet erotyczny pozostanie w świetnej jakości na dłużej. No i sam widok będzie stale zachęcał do tego, by z wibrującej zabawki erotycznej korzystać. Pamiętajcie: Dbając o swoje gadżety erotyczne, dbacie również o siebie!

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5