Jak używać kulek gejszy?

Kulki gejszy to nie tylko gadżet erotyczny, który jest bardziej dyskretny od wibratora i ułatwia odczuwanie przyjemności podczas stosunku z partnerem. Główną funkcją kulek waginalnych jest trening mięśni dna miednicy. Mięśnie Kegla powinna ćwiczyć każda kobieta – w szczególności, jeśli planuje dziecko lub pragnie wrócić do formy po porodzie.

Co to są kulki gejszy?

Kulki gejszy służą wzmocnieniu mięśni dna miednicy poprzez ćwiczenia. Pozytywnym efektem ubocznym jest zwiększenie przyjemności płynącej z seksu dzięki ujędrnieniu pochwy. Trening ze smartballs zaleca się przede wszystkim kobietom, które nie odczuwają intensywnego orgazmu albo nie kontrolują własnego pęcherza. Kulki waginalne mają najczęściej kształt dwóch połączonych ze sobą kul.

Wyróżniamy dwa rodzaje kulek gejszy:

  • pojedyncze kulki gejszy
  • podwójne kulki gejszy
  • progresywne kulki gejszy

 

Progresywne kulki gejszy występują jako zestaw kilku ciężarków, które różnią się wielkością i wagą. Służą przede wszystkim jako gadżet erotyczny stymulujący grę wstępną. Mogą prowadzić do przetrenowania lub usztywnienia mięśni kegla, dlatego powinny unikać ich kobiety planujące urodzić dziecko. Działają na zasadzie grawitacji, co oznacza, że mięśnie zaciskają się na kulkach dopochwowych, aby te nie wypadły.

Lelo Luna Beads kulki gejszy

Kulki waginalne biofeedback są natomiast zalecane do ćwiczeń mięśni Kegla. Nie są tak ciężkie, jak kulki progresywne i mają trochę większy rozmiar. Wewnątrz połączonych ze sobą kul znajdują się mniejsze, cięższe kulki, które wibrują pod wpływem ruchu. Drgania wywołują skurcze mięśni dna miednicy. To doskonały wybór dla kobiet rozpoczynających przygodę z kulkami gejszy, gdyż nie wymagają świadomego zaciskania mięśni. Dostępne są w wersji pojedynczej i podwójnej.

Fun Factory Smartballs kulki gejszy

Jak ćwiczyć mięśnie kegla z kulkami?

Kulki biofeedback pozwalają ćwiczyć mięśnie podczas wykonywania codziennych czynności. Przynoszą efekty, jeśli mniejsze kulki są wprawione w drgania, dlatego nie należy siedzieć w jednym miejscu. Mięśnie Kegla łatwiej pobudzić do skurczów podczas wykonywania ruchów biodrami – najlepiej w przód i w tył albo na boki. Naprawdę intensywny trening polega na noszeniu kulek waginalnych podczas uprawiania aktywności fizycznej – spaceru, biegu lub tańca.

Jak zaaplikować kulki miłości? Podobnie jak tampon: należy wybrać wygodną pozycję i wsunąć gadżet do pochwy. Wprowadzenie kulek i ćwiczenia mięśni Kegla nie powinno sprawiać bólu, a głębokość aplikacji jest indywidualną sprawą. Dodatkowym zabezpieczeniem, które ułatwi włożenie smartballs i chroni przed otarciami, jest lubrykant na bazie wody.

We-Vibe Jive wibrująca kulka

Zdarza się, że kulki wyślizgują się lub nie mieszczą się w pochwie. W pierwszym przypadku jest to efekt słabych mięśni dna miednicy lub umieszczenia kulek gejszy zbyt płytko. Jeśli natomiast kulki gejszy okazały się za duże, nie należy aplikować ich na siłę, tylko wybrać mniejszy rozmiar. Po każdym treningu gadżet należy wyjąć, wyczyścić toy cleanerem oraz schować do pudełka lub w woreczek.  Przed każdym użyciem warto ponownie zdezynfekować kulki.

N69 Gentle Toy Cleaner do czyszczenia zabawek

W teorii początkującym paniom zaleca się stosowanie większych i lżejszych kulek. Dopiero kiedy trening mięśni dna miednicy przynosi pierwsze efekty, warto wymienić je na mniejszą, ale cięższą wersję. Ćwiczenia z kulkami gejszy zaczyna się od kilku do kilkunastu minut każdego dnia, ale mogą trwać nawet do trzech godzin dziennie. Trening jest uzależniony od możliwości i predyspozycji kobiety, a najważniejsze jest to, aby wykonywać go regularnie. Dopiero wtedy ćwiczenia mięśni Kegla będą efektywne.

Kulki gejszy a ciąża

Ćwiczenia mięśni dna miednicy są zalecane przez ginekologów, a systematyczny trening przyniesie wiele korzyści kobietom planującym dziecko i młodym mamom. Mocne mięśnie kegla mają pozytywny wpływ na poród, ułatwiając kobiecie wydanie na świat dziecka. Używanie kulek gejszy pozwala wzmocnić nie tylko ciało, ale również psychikę przyszłej mamy, która świadomie pracuje mięśniami. Dodatkową korzyścią wyćwiczonych mięśni Kegla są łagodniejsze bóle menstruacyjne.

Kulki gejszy w trakcie ciąży

Kulki gejszy w ciąży nie są dobrym rozwiązaniem i wymagają zasięgnięcia porady specjalisty.  Z ćwiczeniami warto się wstrzymać do końca połogu, ponieważ mięśnie Kegla w są już mocno obciążone rozwijającym się w łonie matki dzieckiem. Niekiedy można skorzystać z kulek dopochwowych w trzecim trymestrze ciąży, ale taka decyzja wymaga wcześniejszej konsultacji. Trening mięśni dna miednicy przyniesie najwięcej korzyści przed lub po porodzie.

Kulki gejszy po ciąży

Kobieta po narodzinach dziecka zmaga się z dyskomfortem towarzyszącym rozluźnieniu mięśni pochwy. W efekcie często rezygnuje ze współżycia z partnerem, ponieważ seks nie przynosi dawnej satysfakcji. Osłabione mięśnie Kegla skutkują brakiem rozkosznych skurczy podczas stosunku, co może prowadzić do zaburzeń orgazmu i znacząco obniża jakość życia erotycznego.

Średnio kobieta po porodzie potrzebuje aż 6 tygodni, aby jej mięśnie skurczyły się do odpowiedniego rozmiaru. Jeśli podczas powrotu do formy nastąpi przerwa w okazywaniu sobie czułości, ponowne odkrywanie przyjemności płynącej z seksu może wzbudzać trudności. Warto zatem zasięgnąć opinii ginekologa, czy nie ma przeciwwskazań, aby rozpocząć trening mięśni Kegla z kulkami gejszy po porodzie.

Kulki gejszy przeciwwskazania

Kulki gejszy można określić jako prozdrowotny gadżet erotyczny, dlatego z samej definicji nie zagrażają organizmowi. Regularny trening wymaga jednak spełnienia warunków higienicznych, a przed kupnem należy sprawdzić, czy kulki waginalne zostały wykonane z hipoalergicznego silikonu. Warto także pamiętać, aby unikać treningu ze smartballs w czasie ciąży, a także podczas miesiączki. Ponadto czas ćwiczeń mięśni Kegla nie powinien przekraczać 3 godzin dziennie.

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0