Jak wykonać masaż grecki?

Masaż grecki – co to?

Masaż grecki to nic innego jak zamienna nazwa na masaż prostaty. Gruczoł prostaty, określany również jako męski punkt G to miejsce w ciele mężczyzny odpowiedzialne w dużej mierze za produkcję plemników i erekcję. Prostata niestety jest podatna na schorzenia. Przerost lub zapalenie gruczołu prostaty to powszechne zjawisko wśród dojrzałych mężczyzn. Z tego względu stymulacja prostaty jest szczególnie polecana przez specjalistów. Głównie ze względów zdrowotnych, a przyjemne doznania, jakie oferuje masaż męskiego punktu G, są przekonującym argumentem, przemawiającym za jego wykonywaniem.

3-rozne-masazery-prostaty

Masaż prostaty – czy można wykonać go samodzielnie?

Samodzielne wykonywanie masażu prostaty przez wielu jest uznawane za najwygodniejsze, ponieważ:

  • Stymulacja męskiego punktu G dla wielu panów wciąż jest krępującym tematem
  • Samodzielne wykonanie masażu jest praktyczne i bezpieczne.
  • Sami najlepiej znamy swoje wrażliwe miejsca i wiemy, gdzie dotykać, a gdzie nie.
  • Relaks jest kluczowy dla rozluźnienia mięśni, co jest konieczne w przypadku stymulacji okolicy analnej, by była ona bezbolesna i nie zakończyła się uszkodzeniem jelita. Atmosfera prywatności w przypadku pierwszego masażu prostaty sprzyja zrelaksowaniu.

czarne-masażery-prostaty

Samodzielny masaż prostaty jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza na początku, kiedy nie ma się żadnego doświadczenia. Z czasem można poprosić również o to partnerkę. Szczególnie przy użyciu masażerów prostaty, masaż wykonany przez partnerkę, staje się doświadczeniem przede wszystkim o znaczeniu erotycznym.

Masowanie prostaty za pomocą masażera prostaty

Masaż prostaty można wykonać nie tylko za pomocą dłoni, ale i specjalnych gadżetów erotycznych, nazywanymi masażerami prostaty. W stymulacji męskiego punktu G sprawdzą się również korki analne, zarówno te wibrujące, jak i zwykłe. Często tych nazw używa się zamiennie, jednak masażer prostaty działa nieco inaczej. To urządzenie w większości przypominające nieco przewróconą literę V. Taka konstrukcja umożliwia jednoczesny masaż prostaty wewnątrz i na zewnątrz (strefa między jądrami a odbytem, zwana perineum). To budowa typowa dla wibrujących masażerów prostaty. Przykładem niewibrującego masażera może być Aneros Progasm Ice, który dobrze oddaje budowę tego typu gadżetów. Zestawienie najlepszych masażerów prostaty możesz zobaczyć we wpisie na temat zalet masażerów prostaty.

czarny-masazer-prostaty

Masażer prostaty – jak go używać?

Wykonanie masażu stercza specjalnie do tego przeznaczonym produktem jest proste. Na początek pamiętaj o kilku rzeczach:

  • Kupując swój pierwszy masażer, zadbaj o odpowiedni rozmiar. Optymalna średnica na początek to około 3 cm. Staraj się nie zaczynać od masażerów, których średnica przekracza 3,5 cm.
  • Zaopatrz się w lubrykant na bazie wody. Wbrew pozorom lubrykanty o właściwościach znieczulających nie będą dobre, bo mogą sprawić, że nie poczujesz, jeśli uszkodzisz okolice odbytu. Chłodzące lub rozgrzewające lubrykanty pozwolą Ci się zrelaksować w równym stopniu, a nie stworzą ryzyka skaleczenia.
  • Starannie myj gadżet przed i po użyciu wodą i toy cleanerem.
  • Zdecyduj się na masażer z hipoalergicznych materiałów, na przykład silikonu.

masaz-prostaty-instrukcja

Masaż wykonuj w stanie odprężenia i przede wszystkim się nie spiesz. Zanim wprowadzisz gadżet do wewnątrz, masuj delikatnie okolice odbytu, by rozluźnić mięśnie. Wtedy aplikacja będzie prosta i bezbolesna, a Ty poczujesz niespotykaną dotąd przyjemność wynikającą z masowania punktu G.

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5