Kubeczki menstruacyjne – alternatywne rozwiązanie podczas okresu

Miesiączka to ten czas w cyklu, który jest dość trudny, a niekiedy bardzo ciężki dla wszystkich kobiet. Zwiększona potrzeba dbania o higienę, towarzyszący ból i rozdrażnienie są przykrym utrudnieniem zwłaszcza w czasie pracy. Jak poprawić swój komfort podczas okresu? Producenci wprowadzili na rynek nowość: kubeczki menstruacyjne.

Kubeczek menstruacyjny – zabezpieczenie podczas okresu dobre dla środowiska

Kubeczki menstruacyjne były znane kobietom już dawno, ale zostały wyparte przez jednorazowe środki higieny, takie jak podpaski i tampony. Obecnie, wobec coraz gorszej kondycji środowiska na Ziemi, kubeczek menstruacyjny znowu zyskuje popularność, jako zabezpieczenie podczas okresu dobre dla środowiska. Dobry kubeczek menstruacyjny wykonany jest z silikonu, można go wygotowywać w wodzie i jest hipoalergiczny. Taki kubeczek posłuży Ci nawet kilka lat. Zwykle sprzedawany w komplecie po dwa, jest świetnym rozwiązaniem. Kubeczki menstruacyjne są dobre dla każdej kobiety, wystarczy, że dobierzesz odpowiedni rozmiar. Kubeczek nie może być za duży lub za mały, ale nie jest to skomplikowany wybór!

kubeczki-mestruacyjne-w-reku

Jak założyć kubeczek menstruacyjny?

Prawidłowa aplikacja, co zrozumiałe, to podstawa skuteczności gadżetu. Jak w takim razie założyć kubeczek menstruacyjny, by był skuteczny i niewyczuwalny? To proste!

 • Wygotuj kubeczek we wrzącej wodzie przed rozpoczęciem korzystania.
 • Czystymi dłońmi zwiń kubeczek w rulon, tak, by łatwo było go umieścić w ciele.
 • Rozluźnij się i wprowadź kubeczek do wnętrza pochwy, nie tak głęboko, jak tampon. Załóż go w ten sposób, by wystawała końcówka, która umożliwia wyjęcie kubeczka.
 • Delikatnie wyjmij dłoń i jeśli nie czujesz kubeczka, to znaczy, że założyłaś go prawidłowo.

kubeczek-menstruacyjny-jak-zakładac

Zgięte ścianki kubeczka menstruacyjnego powinny rozwinąć się w pochwie i przylegać równomiernie do każdej ze ścianek pochwy. Krew będzie gromadziła się w środku, a Ty musisz jedynie co kilka godzin wylewać zawartość i płukać produkt w wodzie.

Kubeczek menstruacyjny, a tampony

Powszechnie wiadomo, że tampony mogą wywołać zespół wstrząsu toksycznego. Dzieje się tak za sprawą bakterii gronkowca, dla których krew tworzy idealne środowisko. Tampony, gromadząc krew, sprzyjają rozwojowi tej bakterii. Kubeczek menstruacyjny również może się do tego przyczynić, ponieważ umieszczamy go wewnątrz ciała. Jednak zdarza się to niezwykle rzadko. Jaka zatem jest różnica między kubeczkiem menstruacyjnym a tamponami? Jakie korzyści odniesiemy, zmieniając swoje przyzwyczajenia?

 • Kubeczek kupujesz raz na kilka lat.
 • Korzystając z kubeczków menstruacyjnych, nie szkodzisz środowisku.
 • Kubeczki menstruacyjne są higieniczne i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu.
 • Kubeczek to skuteczna ochrona przez długi czas

Jaki kubeczek menstruacyjny kupić: Fun Factory Fun Cup

Kubeczek menstruacyjny jest hipoalergiczny, wytrzymały i bezpieczny dla zdrowia. Pod warunkiem, że nie kupisz byle czego. Chociaż dostępne są również kubeczki z gumy, to lepiej zdecydować się na kubeczek menstruacyjny z silikonu. To najbezpieczniejsze tworzywo, które jest solidne i nie pochłania zapachów. Idealny przykład stanowią kubeczki Fun Factory Fun Cup. Dostępne w dwóch rozmiarach S i L, są świetną propozycją dla wszystkich pań. W zestawie mamy dwa kubeczki:

 • Wykonane z silikonu medycznego.
 • Wysoka jakość znanej marki gadżetów erotycznych Fun Factory.
 • Proste w czyszczeniu.
 • Łatwe w aplikacji.

Dostępne w rozmiarze małym i dużym lub wersji zawierającej oba rozmiary (gdybyś nie była pewna, jakiego potrzebujesz).

kubeczki-mestruacyjne-dun-cup-w-reku

Kubeczki menstruacyjne, czy faktycznie są tak dobre?

Czy kubeczki menstruacyjne faktycznie są tak dobre, jak mówi niemal każda reklama? Tak! Mogą wydawać się trudne ze względu na aplikację, jednak przypomnijcie sobie, że dla wielu kobiet kiedyś tampony były sporym wyzwaniem. Zapytasz pewnie, co w miejscach publicznych? Jak mam wyjąć kubeczek menstruacyjny i umyć go w publicznej toalecie? To również nic trudnego. Mając zestaw dwóch kubeczków, jeden możesz schować, a założyć czysty i oba umyć w domu. Jeśli masz jeden, wystarczy opłukać go odrobiną wody mineralnej lub przetrzeć chusteczką do higieny intymnej. To naprawdę nie jest problem! Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz: chociaż mówi się, że kubeczek można nosić aż do 12 godzin, to lepiej dostosuj ten czas do obfitości krwawienia i zasad higieny. Lepiej wypróżniać kubeczek maksymalnie co 8 godzin, to uchroni Cię przed przepełnieniem kubeczka menstruacyjnego i stresem, że nosisz go za długo. Zawsze pamiętaj, że dla większej higieny możesz wygotować kubeczek. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Wszystko, co nieznane, wydaje się nieprzyjazne i dziwne, do momentu aż sami się nie przekonamy, że warto było się odważyć i zmienić przyzwyczajenia. Kobiety, które wybrały kubeczki menstruacyjne, nie wyobrażają sobie powrotu do jednorazowych środków higienicznych.

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5