Masaż analny: 10 tipów, jak robić to najlepiej!

Dotychczas skupialiśmy się w naszych wpisach na seksie analnym, bezpieczeństwie, technice i wrażeniach. Możecie pamiętać, że wspominaliśmy we wpisach o masażu zewnętrznej części odbytu przed penetracją. Najwyższa pora rozwinąć tę myśl! Prezentujemy Wam 10 wyjątkowych tipów, jak najlepiej wykonać masaż analny. Zaczynamy!

#1 Gra wstępna przede wszystkim!

Seksu nigdy nie zaczynamy od bezpośredniej penetracji, prawda? Żadna to wtedy frajda. Tak samo jest nie tylko z seksem analnym, ale również z masażem zewnętrznej części odbytu, a tym bardziej jego środka. 

gra wstępna przy masażu analnym

Strefa analna jest delikatna, jest intymna, w dodatku nie dla każdego masaż analny jest czymś oczywistym i naturalnym. Pozwolenie ukochanej osobie na dotyk anusa bardzo często jest przekroczeniem własnej bariery, dlatego nigdy nie można się tutaj spieszyć. Kiedy partner/partnerka zgodzi się na pieszczoty analne, pamiętajmy, że GRA WSTĘPNA PRZEDE WSZYSTKIM!

  • Zadbaj o dobry nastrój i erotyczne pobudzenie. Zorganizuj strefę przyjemności, gdzie nikt i nic nie będzie Wam przeszkadzać.
  • Zacznij od pocałunków i dotyku ulubionych miejsc erogennych na ciele ukochanej osoby. Mogą to być obojczyki, wgłębienie w szyi, brzuch, pośladki.
  • Anus zostawiamy oczywiście na sam koniec, kiedy podniecenie jest duże, a Wam towarzyszy pełnia relaksu.

 

#2 Opuszki palców idealne do eksploracji anusa!

Opuszki palców są miękkie, płaskie i tworzą przyjemny dotyk na skórze. Przy masażu analnym ma to jeszcze jedno znaczenie: opuszkami palców możesz naciskać i eksplorować odbyt, bez sprawiania wrażenia, że palec jest wkładany do środka. 

opuszki palców przy masażu analnym

Mówiąc bezpośrednio, penetracja odbytu daje specyficzne wrażenie, które jest przyjemne, ale trzeba się z nim oswoić. Kiedy wkładamy palec lub gadżet erotyczny między pośladki, dotykając odbytu, ale nie penetrując go, i tak będzie to uczucie penetracji. Na początek to za szybko, dlatego używajcie opuszków, płaskiej części palców, by masować i naciskać strefę analną bez wrażenia penetracji.

Uwaga: Do etapu eksploracji strefy analnej przechodzimy z paluszkami gęsto pokrytymi lubrykantem analnym. Raz, że masaż jest wygodniejszy i prostszy, a dwa, że przyjemność osoby masowanej jest większa. 

#3 Masuj odbyt okrężnymi ruchami 

Opuszki palców powinny krążyć po obwodzie odbytu. Cały czas skupiamy się na zewnętrznej części anusa. Do obwodowego masażu odbytu możemy dodać masaż pośladków. Pamiętajmy, że łącząc masaż analny z pieszczotami innych stref erogennych, mamy szansę na lepszy efekt.

ruch obwodowy przy masażu odbytu

#4 Masuj odbyt góra-dół lub na boki

Następnym etapem jest przejście z obwodu do masażu góra-dół lub na boki. Na tym etapie dotykamy już wejścia do odbytu, dlatego uważajmy, by nie naciskać za mocno. Możesz wydłużyć trasę masażu, nie trzeba skupiać się na samym odbycie. Można przejechać palcem aż do kości ogonowej lub zjechać niżej, do strefy perineum u mężczyzn i samej łechtaczki u kobiet. 

jak masować odbyt

#5 Zwiększ nacisk na wejście do odbytu

Użyj 2 palców, by przyłożyć je na płasko na wejście do odbytu. Nie wkładaj ich do środka anusa, a wykorzystaj do zwiększenia nacisku na odbyt. To będzie przyjemne dla osoby masowanej, a w dodatku zwiększy przepływ krwi w odbycie i wzmocni przyjemne doznania. 

idealny masaż analny

#6 Wykonuj masaż palcami na przemian lub używaj kilku na raz

To zaskakujące, jak różny dotyk mogą dać palce u jednej dłoni. Aby masaż analny był ciekawy i dawał różne doznania, zmieniaj palce. Na przykład zacznij od palca wskazującego, następnie użyj kciuka, a później wykonuj masaż kilkoma palcami. Manipuluj siłą nacisku, szybkością ruchów i ilością użytych palców. 

jak wykonać masaż analn

#7 Wykorzystaj wibracje: gadżety analne idealne do masażu analnego

Wibrujące gadżety erotyczne, w tym wibrujące korki analne, mają wyjątkową właściwość relaksowania mięśni. Dzięki temu kobiecie, która przed seksem użyje wibratora, łatwiej jest osiągnąć orgazm.

gadżety analne wibratory analne do masażu odbytu

W przypadku odbytu masaż analny z wykorzystaniem wibratora będzie przyjemniejszy. Osoba masowana szybciej się rozluźni. Z tego względu wibracje są też bardzo pomocne przed penetracją odbytu. Rozluźnione mięśnie nie spinają się i umożliwiają bezpieczną, bezbolesną penetrację. 

#8 Podkręć doznania, używając ust do pieszczot anusa!

Pocałunki, masaż językiem... usta zapewniają kolejne przyjemne doznania! Możesz włączyć je do masażu za pomocą palców lub stosować zamiennie. 

masaż analny ustami

W tym wypadku na pewno zwrócicie uwagę na lubrykant. Zwykły dobry lubrykant wodny czy silikonowy nie jest zbyt smaczny, dlatego warto mieć pod ręką nawilżone chusteczki. Wytrzyj żel intymny i zastąp go lubrykantem smakowym.

Jadalne żele intymne są bezpieczne również do seksu analnego, nie mogą tylko zawierać cukru, olejów, ani perfum. Znaczy standard! Dobre lubrykanty smakowe nie mają w składzie tych rzeczy. Dlaczego więc nie można użyć żelu smakowego od razu na początku masażu analnego? Można, ale smakowe lubrykanty szybko zasychają, a do masażu potrzeba czegoś trwałego i śliskiego. Wtedy jest po prostu najwygodniej. ;)

#9 Rozpocznij penetrację czubkami palców

Na tym etapie czubki palców mogą zostać użyte do delikatnej penetracji odbytu. Pamiętaj, by paznokcie mieć krótko przycięte, a palce nawilżone dużą ilością lubrykantu. Stymuluj palcem wnętrze odbytu tuż przy wyjściu. Słuchaj wskazówek od partnera/partnerki, gdzie jest przyjemniej. 

jak wykonać masaż analny

Uwaga: Paznokcie na fotografiach z instrukcją są nieprzepisowe. ;) Do masażu analnego przycinamy paznokcie, bo mogą skaleczyć delikatne ciało w strefie analnej.

Wsuwaj i wysuwaj czubek palca, naciskaj wyjście anusa od środka. Pamiętaj przy tym o delikatności. Ten moment jest kluczowy dla oswojenia się z wrażeniem, jakie daje penetracja odbytu. 

#10 Przenieś pieszczoty poza strefę analną

Masaż analny nie musi kończyć się seksem analnym. Zwłaszcza kiedy jest to Wasz pierwszy raz tego typu albo początki. Tak samo, jak na początku masażu, tak i na końcu warto przenieść pieszczoty poza strefę analną. 

  • Odbyt jest strefą erogenną, fragmentem, który jest częścią połączonych zakończeń nerwowych pokrywających genitalia.
  • Pieszczoty stref erogennych i genitaliów ostatecznie doprowadzają do orgazmu. Im lepszy masaż, tym mocniejszy orgazm.
  • Przejście z masażu analnego do pieszczot łechtaczki lub penisa z pewnością zakończy się szczytowaniem. Pozwoli to wzmocnić przyjemne skojarzenia z masażem analnym i zachęci do kontynuowania eksperymentów w kierunku pieszczot analnych.

 

Masaż analny, masturbacja analna: najlepsze pozycje

Przy okazji stymulacji odbytu, warto pamiętać, że w głównym polu zainteresowania powinien zostać człowiek jako całość. ;) Zatem nie ta pozycja, która daje najłatwiejszy dostęp do odbytu jest najlepsza, a ta, która jest wygodna dla obu stron.

Masaż analny pozycja na brzuchu

masaż analny pozycja na brzuchu

Masaż analny najlepiej wykonywać, kiedy osoba masowana leży. Może to być pozycja na boku lub na brzuchu. Wygoda sprzyja rozluźnieniu, a relaks sprzyja przeżywaniu przyjemności. Pozycja osoby wykonującej masaż może być dowolna. 

Masaż analny pozycja na boku

masaż analny pozycja na boku

Jeśli chodzi o masturbację analną, w grę wchodzi również pozycja na siedząco. Tutaj przydatne będą gadżety erotyczne typu dildo z przyssawką. Siedząca pozycja daje swobodny dostęp do genitaliów, dodatkowo ciężar ciała tworzy większy nacisk dilda lub wibratora analnego na prostatę u mężczyzn, co prowadzi do większej przyjemności. 

Masturbacja analna z dildo

masturbacja analna z dildo

Masaż analny akcesoria niezbędne: lubrykant i chusteczki

Czy to masaż analny, czy seks analny, lubrykant i chusteczki stanowią akcesoria niezbędne. Fani seksu analnego polecają nawilżane chusteczki jako najwygodniejsze. 

Z kolei lubrykant to dodatek, który czyni masaż analny i seks analny bezpiecznym i wygodnym. Wystarczy prosty lubrykant na bazie wody. Jeśli nie używacie silikonowych zabawek erotycznych, możecie sięgnąć również po silikonowy żel intymny. Lubrykanty silikonowe są trwalsze, dłużej utrzymują się na skórze, zapewniając super poślizg. 

lubrykanty do masażu analnego

Masaż analny jest świetnym wstępem do seksu analnego. Co więcej, seks analny nie musi kończyć masażu, o czym wspominaliśmy wcześniej. To od Was zależy, jak daleko chcecie się posunąć w pieszczotach. Im lepiej poznacie własne ciała i większym będziecie darzyć się zaufaniem, tym przyjemniejsze będą seksualne doznania!

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0