feelztoys-lea

feelztoys-lea-gratis-satisfyer

Masaż prostaty – orgazm męskiego punktu G – WSZYSTKO co musisz wiedzieć!

Spis treści:

1. Co to jest prostata?

2. Prostata, gdzie jest i jak ją znaleźć?

3. Jaką funkcję ma prostata u mężczyzny?

4. Masaż prostaty, na czym polega i co daje?

5. Masaż prostaty a homoseksualizm

6. Masaż prostaty dla początkujących

7. Jak wykonać masaż prostaty palcem?

8. Masaż prostaty palcem: instrukcja krok po kroku

9. Masaż masażerem prostaty, który kupić?

10. Jak działa masażer prostaty?

11. Jak wykonać masaż prostaty masażerem?

12. Masażer prostaty wibrujący czy zwykły?

13. Masaż prostaty w parze?

14. Dilda analne do masażu prostaty

15. Masaż prostaty Hands-free

16. Masaż prostaty a orgazm

17. Czy zewnętrzny masaż prostaty daje orgazm?

18. Jakie wrażenia daje orgazm analny?

19. Dojenie prostaty, co to znaczy?

20. Czy masaż prostaty jest zdrowy?

Jeżeli zastanawiasz się, czy poprzez masaż prostaty można zwiększyć doznania i odczuć inny niż do tej pory znany Ci orgazm – to dobrze trafiłeś. Mężczyźni są w stanie dojść do orgazmu z punktu G z masażerem prostaty nawet bez dotykania penisa. Jednak początki mogą być trudne, możesz mieć wiele obaw i pytań, w związku z tym przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji, żebyś mógł bezpiecznie odkrywać sposoby i techniki stymulacji prostaty.

Co to jest prostata i dlaczego to męski punkt G?

Prostata to męski gruczoł krokowy (stercz). Określany jest również jako „punkt P” lub „męski punkt G”. Prostata ma wielkości orzecha włoskiego i znajduje się w odbycie. Gruczoł prostaty bardzo często nazywany jest męskim punktem G, dlatego, że przyjemność, jaką daje stymulacja tego miejsca, jest porównywana do wrażeń, jakie daje kobiecy punkt G. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn punkt G to silnie unerwiony fragment, którego dotykanie bardzo pobudza seksualnie.

Prostata, gdzie jest i jak ją znaleźć?

Zanim przejdziemy do szczegółów na temat masażu prostaty, warto wiedzieć, gdzie dokładnie jest prostata i jak wygląda.

 • Prostata jest częścią układu moczowo-płciowego u mężczyzn.
 • Znajduje się pod pęcherzem moczowym a nad prąciem.
 • Przywiera do przedniej ściany odbytu.
 • Prostata ma wielkość około 3 cm i strukturę przypominającą nieco orzecha włoskiego.
 • Przez środek prostaty biegnie cewka moczowa.

 

Opis wydaje się prostszy, kiedy spojrzysz na rysunek. Najlepszą, nieinwazyjną drogą dotarcia do prostaty jest odbyt, prostata znajduje się około 7 cm od wejścia do odbytu.

Niektórzy stosują również podział na prostatę wewnętrzną i zewnętrzną. Tę pierwszą zlokalizujesz wewnątrz ciała za pomocą palca lub masażera. Prostata zewnętrzna z kolei jest tym samym gruczołem prostaty, jednak pewien fragment możesz wyczuć, dotykając strefy perineum. To strefa między moszną a odbytem, potocznie nazywana kroczem. Masowanie prostaty zewnętrznej również wzmacnia doznania czerpane z seksu, o czym powiemy więcej w dalszej części wpisu.

prostata-przekrój-ciała

Jaką funkcję ma prostata u mężczyzny?

Prostata produkuje płyn, który zawiera glukozę, substancję odżywiającą i chroniącą plemniki. Płyn ten ma postać białawej, mętnej cieczy, o zasadowym odczynie i charakterystycznym zapachu. To właśnie gruczoł prostaty odpowiada za jakość nasienia, a tym samym męską płodność i wzwód w czasie stosunku. Tym samym zdrowa prostata jest niezbędna do funkcjonowania seksualnego mężczyzn.

Masaż prostaty, na czym polega i co daje?

Definicja masażu prostaty jest prosta. Polega on drażnieniu/ pocieraniu gruczołu krokowego wewnętrznie lub zewnętrznie. Palcem lub masażerem prostaty. Intensywność pocierania bardzo zależy od preferencji mężczyzny. Stymulacja zewnętrzna prostaty jest przyjemna i bezinwazyjna, ale dopiero wewnętrzny masaż prostaty jest znacznie przyjemniejszy i umożliwia orgazm prostaty.

Każdy woli inne rodzaje stymulacji; niektórzy lubią łagodny ucisk lub skurcze mięśni, podczas gdy inni mężczyźni mogą lubić mocno naciskać prostatę, aby poczuć przyjemność. Dostępnych jest wiele masażerów prostaty, takich jak wibrujące masażery prostaty, niewibrujące czy rotujące. Wybór masażera zależy od preferencji.

p-spot gruczoł prostaty u mężczyzn

Masaż prostaty a homoseksualizm

Każdy mężczyzna posiada prostatę, która nie jest niczym powiązana z preferencją seksualną. Masaż prostaty daje inne odczucia niż stosunek analny.
Orgazm prostaty koncentruje się na Twoim analnym punkcie G i powoduje zmaksymalizowanie podniecenia i głębokie przeżycia, w tym orgazm. Przyjemne doznania z masażu punktu P czerpią zarówno mężczyźni heteroseksualni, jak i homoseksualni. 

Masaż prostaty dla początkujących, jak się przygotować?

Dla pełnego komfortu przed masażem prostaty palcem czy stymulatorem zacznij od przygotowania swojego odbytu.

 • Zwróć uwagę na jakość spożywanych posiłków, lepiej, jeżeli będą składały się z większej ilości błonnika, który pozytywnie wpłynie na czystość Twojego jelita.
 • Czasami Twój odbyt może potrzebować dokładniejszego umycia, żeby pozbyć się wszystkich resztek kałowych a czasem nie. Możesz wówczas umyć się pod prysznicem, wypłukać odbyt gruszką lub palcem.
 • Możesz mieć dni, kiedy przez żołądek nie będziesz czuć się na tyle komfortowo, aby dotykać prostatę, wystarczy wtedy poczekać dzień lub dwa i znowu spróbować.

 

W związku z tym, że prostata znajduje się około 7 cm od wejścia do odbytu, nie musisz skupiać się, aby całe jelito było czyste. Ta odległość jest na tyle mała, że na co dzień w tej części nie powinien znajdować się kał.

Instrukcje do szybkiego wykonania lewatywy gruszką znajdziesz we wpisie: Lewatywa przed seksem analnym.

Z czasem przyzwyczaisz się i nie będziesz już tak nerwowo podchodzić do wyboru odpowiedniego dnia na wykonanie masażu i zaczniesz po prostu wykonywać masaż wtedy, kiedy masz na to ochotę i bez stresu.

my.size prezerwatywy, pjur żel intymny, nexus gruszka

Wskazówka

Niezależnie czy zdecydujesz się na masaż prostaty palcem, czy masażerem prostaty, bezwzględnie użyj lubrykantu analnego. Jeżeli nakładasz go na palec, możesz użyć dowolny żel intymny, jeżeli na silikonowy masażer prostaty, możesz użyć tylko wodny lubrykant. 

Bez pośpiechu!

 • Na orgazm analny będziesz musiał raczej poświęcić nieco więcej swojego czasu - uspokoić się, przestać myśleć o pracy, a w zamian tego skupić się na swoim oddechu i stymulacji.
 • Staraj się myśleć i zwracać uwagę co wywołuje u Ciebie dotykanie prostaty.
 • Orgazm gruczołu krokowego bez użycia rąk nie jest czymś, co możesz osiągnąć w ciągu 10 minut. Najlepiej zaplanuj sobie wieczór dla siebie.

 

Jak wykonać masaż prostaty palcem? Przygotowanie

Najważniejszy, przy pierwszym masażu prostaty i wszystkich kolejnych, jest nieograniczony czas i przestrzeń do relaksu. 

 • Jeśli planujesz masaż prostaty palcem, zadbaj o skrócenie paznokci i dokładne umycie rąk.
 • Dla większego komfortu możesz nałożyć na palec prezerwatywę. Na śliskiej powierzchni prezerwatywy dłużej utrzyma się również lubrykant.
 • Jeżeli obawiasz się bólu, możesz dla pewności użyć lubrykantu z lekko znieczulającą strukturą, który na chwilę przed wsunięciem palca rozsmaruj wokół odbytu. W przypadku palca lub małych masażerów prostaty nie ma mowy o bólu.
 • W zależności od preferencji może być Ci wygodniej wykonać masaż palcem wskazującym lub środkowym.

 

Masaż prostaty palcem: instrukcja krok po kroku

masaż prostaty palcem

Gruczoł krokowy znajduje się na przedniej stronie ciała, czyli od tej samej strony co penis. Więc gdy wsuniesz palec, kieruj się wzdłuż ściany odbytu od strony penisa. Po około 7 cm powinieneś wyczuć mały „guz” wielkości orzecha włoskiego. To jest właśnie prostata.

 1. Na palec nałóż dużą ilość lubrykantu, by palec stał się śliski.
 2. Bardzo powoli wsuwaj palec w odbyt. Rozluźnij się. Możesz to robić leżąc na boku z podkurczonymi nogami.
 3. Masaż prostaty palcem można wykonać również na siedząco w stylu "siadania" na palec. Na 1 raz jednak pozycja leżąca będzie najwygodniejsza. Później przyjdzie czas na eksperymenty. ;)

 

Kiedy dotrzesz palcem do prostaty, poczujesz przyjemność. Na tym etapie rozpoczynamy masaż prostaty, inaczej "dojenie prostaty".

 1. Wykonuj palcem powolny ruch w stylu "chodź do mnie". Taki ruch wykonuje wibrator Lelo Soraya Wave, możecie zerknąć na film. 
 2. Kiedy już jesteś przy prostacie, możesz przyspieszyć ruchy palca, wzmocnić lub osłabić nacisk. 
 3. Stymulację prostaty możesz połączyć z klasyczną masturbacją, pieszcząc penisa ze szczególną dbałością o masaż frenulum, czyli charakterystycznego wędzidełka na czubku penisa, które najsilniej reaguje na masaż. 

 

Pocieranie i naciskanie prostaty połączone z masażem penisa będzie niezwykle przyjemne, ale będzie także nie lada wyzwaniem, żeby wykonywać te ruchy dwoma niezależnie chodzącymi rękoma. Dlatego z czasem na pewno warto rozważyć masażer prostaty. Wtedy nie trzeba skupiać się na wielu złożonych ruchach na raz. Orgazm życia gwarantowany!

Masaż masażerem prostaty, który kupić?

Jeżeli zdecydujesz się na wybór masażera prostaty, to czeka Cię nie lada wyzwanie, żeby wybrać odpowiedni model dla siebie. Zastanów się, czy wolisz:

 • Wersję z wibracjami, czy bez wibracji
 • Czy ma dla Ciebie znaczenie sposób ładowania? (Baterie czy akumulator)
 • Czy chcesz go z pilotem, czy może być bez?
 • I na koniec najważniejsza kwestia – wielkość masażera: duży czy mały?

 

Ogólnie dla osób początkujących zaleca się masażery prostaty z mniejszą średnicą, żeby stopniowo przyzwyczajać mięśnie odbytu i siebie do takiego sposobu stymulacji. Ale jak wcześniej pisaliśmy, wszystko zależy od preferencji. Niemniej duże średnice bardziej dedykowane są osobom, które nie boją się sporych rozmiarów i większej mocy wibracji. Dla ułatwienia możesz skorzystać z podziału na masażery prostaty dla początkujących i masażery prostaty dla zaawansowanych. Są one pogrupowane pod względem rozmiaru, dlatego nie musisz obawiać się pomyłki.

masażery prostaty dla początkujących vs dla zaawansowanych

Jeżeli Twoją uwagę zwracają różnice w cenach gadżetów do masażu prostaty wiedz, że tańsze masażery są:

 • Niewibrujące
 • Jeśli wibrują to zasilają je baterie
 • Bez pilota

 

Droższe, tak jak w przypadku innych gadżetów erotycznych mają:

 • Ładowany akumulator
 • Pilot do sterowania
 • Eleganckie pudełko i etui

 

Jak działa masażer prostaty?

Dużo mówi się o tym, że masażer prostaty to doskonałe narzędzie do stymulacji męskiego punktu G, jednak niewiele uwagi poświęca się temu, jak działa masażer prostaty! Na szczęście to zupełnie proste. Masażery prostaty od innych gadżetów wibrujących odróżnia specjalna budowa, dzięki czemu bez żadnego wysiłku z Twojej strony urządzenie sięgnie odpowiednich stref w ciele.

 • Głównym zadaniem masażera jest dotykanie i uciskanie punktu P, czyli prostaty.
 • Masażery, które wibrują, dodatkowo pomagają się rozluźnić i wzmacniają przyjemność czerpaną z masażu.
 • Końcówki sięgające na zewnątrz także masują prostatę, ale od zewnętrznej strony, sięgając strefy perineum. Dzięki temu wygodnie stymulujesz każdą okolicę, która działa pobudzająco i przyjemnie.

 

Masaż palcem nie jest tak prosty, przyjemny i skuteczny, jak korzystanie z masażera, dlatego warto zaopatrzyć się w to urządzenie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak działa masażer prostaty, poczytaj sobie recenzję jednego z nich! Recenzja Svakom Vick masażer prostaty to dobry przykład, by lepiej poznać akcesoria tego typu.

Jak wykonać masaż prostaty masażerem?

Podczas wykonywania masażu prostaty specjalnym masażerem prostaty pamiętaj, żeby zawsze go umyć zarówno przed, jak i po użyciu. To bardzo ważne, żeby nie narazić siebie na infekcje bakteryjne.

 1. Użyj obowiązkowo lubrykantu, adekwatnie do materiału, z jakiego jest wykonany Twój masażer.
 2. Łatwiej będzie Ci wprowadzić masażer, jak położysz się na boku, na ręczniku i zewnętrzną nogę zegniesz w kolanie, żebyś bez problemu mógł sięgnąć ręką żeby włożyć masażer.
 3. Pamiętaj wypróbuj najpierw wibracje na “sucho”. Włącz po prostu masażer w ręku i zobacz która moc wibracji jest dla Ciebie odpowiednia. Nie ma co narażać siebie, na niepotrzebny strach i emocje, jeśli wibracje okażą się za wysokie na pierwszy raz.
 4. Lepiej zacząć od delikatnych i stopniowo zwiększać ich moc.
 5. Włóż na początku tylko część masażera i daj chwilę swojemu odbytowi, aby się przyzwyczaił.
 6. Nie wkładaj od razu całości. Dopiero po włożeniu uruchom wibracje, zaczynając od najdelikatniejszych.

 

Kwestia orgazmu znowu będzie zależeć od Ciebie, ale mężczyźni często do masażu masturbują penisa.

Masażer prostaty wibrujący czy zwykły?

Wibracje są szeroko znane jako czynnik wzmacniający doznania i to prawda. Masażery prostaty wibrujące również są świetne! Biorąc jednak pod uwagę, że stymulacja prostaty powinna trwać dość długo, pamiętaj, by nie mieć cały czas włączonych wibracji, bo przestaniesz czuć tę wyjątkową przyjemność. Na szczęście wibracjami można dowolnie sterować, a jeśli masz wibrator analny na pilota, to już w ogóle nie musisz sięgać dłonią do masażera, ani zmieniać wygodnej pozycji.

Jeśli zastanawia Cię, dlaczego jest tak dużo masażerów prostaty, które nie wibrują, to dlatego, że samo dotykanie i delikatne pocieranie o prostatę sprawia, że doznania są wyjątkowe. Zwróć uwagę na specyficzny kształt masażera prostaty Aneros Helix Syn. Dzięki końcówkom po bokach dotyka on perineum oraz strefy erogennej nad odbytem. W ten sposób sięga najważniejszych stref, które odpowiadają za Twoją przyjemność.

masażery prostaty czarne

Masaż prostaty w parze?

Wszystkie gadżety erotyczne są wspaniałe dwa razy bardziej, kiedy korzystasz z nich z partnerem lub partnerką. Kiedy partnerka lub partner będzie dotykać Twojego penisa i jąder, a przy tym delikatnie masażer prostaty będzie pobudzać okolice prostaty, będziesz chciał, by ta przyjemność trwała wiecznie.

Tego nie wiesz!

Podczas stymulacji gruczołu prostaty, wpływasz na pobudzenie i ukrwienie penisa, a tym samym zwiększasz jego objętość. Twoja erekcja jest silna, a wytrysk na koniec mocniejszy!

Dilda analne do masażu prostaty

Dopasowanie masażera prostaty do własnych wymgań i budowy może okazać się trudniejsze. Jeśli nie jesteście pewni, co warto wybrać, zerknijcie na kategorię dilda analne. Elastyczne dilda zawsze z powodzeniem sięgną gruczołu prostaty, ponieważ doskonale dopasowują się do anatomii. 

Z reguły dilda kojarzą się z dużymi gadżetami erotycznymi, ale dilda analne potrafią być naprawdę małe!

Masaż prostaty Hands Free

Trzecia technika związana jest z charakterystycznym kształtem niektórych masażerów, które pozwalają na stymulację prostaty bez użycia rąk. Mają one dwie końcówki po boku, by perfekcyjnie sięgać perineum i ułatwiać niezapomniane orgazmy. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego masażera, poniższa technika jest dla Ciebie!

Wskazówka

Jeżeli interesują Cię masażery tej budowy, zapoznaj się z ofertą marki Aneros. To jednak nie wszystkie gadżety, które pozwolą Ci osiągnąć przyjemność opisanym niżej sposobem. W tym celu idealnie sprawdzą się także wibrujące masażery Rocks-Off lub Nexus, charakterystycznie wygięte na kształt litery L.

Masaż prostaty trzecim sposobem polega na zmuszaniu mięśni odbytu i jego okolic do skurczu prowadząc do mimowolnych skurczów mięśni. To działa na zasadzie domina: nie możesz powstrzymać, kiedy już się zacznie.

 • Z masażerem znajdującym się wygodnie w tobie, napnij mięśnie zwieracza i pośladków.
 • Trzymaj je tak przez około 7-8 sekund, a następnie rozluźnij. Powtórz to około 20 razy.
 • Po pewnym czasie mięśnie te zaczną się męczyć, a Ty poczujesz wyjątkowe doznania.
 • Następnie powinieneś kontynuować skurcze, ale nie ściskać mięśni tak mocno. Zamiast tego delikatnie napnij mięśnie o połowę lżej, trzymając je tak długo, jak możesz, zanim się zrelaksujesz i zaczniesz od nowa. Po jakimś czasie ciało samo będzie kurczyć mięśnie, a Ty będziesz czuł przyjemność rozlewającą się aż po koniuszki stóp.

 

Ostatni etap to orgazm z efektem wow. Zrelaksuj się i zaakceptuj nowe odczucia, które
pojawiają się w twoim ciele. Jeśli odczucia zanikną, delikatnie skurcz mięśnie i przytrzymaj je ponownie, aż wrażenia powrócą. Nie zakładaj, że ściślejsze skurcze prowadzą do większych orgazmów, one służą tylko do nakłaniania twojego ciała do mimowolnych orgazmów, które wciąż się będą pojawiać!

Masaż prostaty a orgazm

Podobnie, jak orgazm u kobiety, tak i orgazm analny nie jest automatyczną reakcją organizmu, a ma bezpośrednie połączenie z naszym samopoczuciem. Dlatego tak duży nacisk kładzie się na relaks i rozluźnienie. Orgazm uzyskany za pomocą samego masażu prostaty może nie pojawić się za pierwszym razem. Mimo tego nawet ta przyjemność wynikająca z pieszczot penisa będzie nieziemska.

Uwaga

Nie zniechęcaj się brakiem spektakularnego orgazmu po kilku minutach zabawy. Liczy się przyjemność, jaką odczuwasz. Do szczytowania tym sposobem potrzeba co najmniej 30 minut!

Czy zewnętrzny masaż prostaty daje orgazm?

Pisaliśmy wcześniej, że prostatę można wyczuć również z zewnętrznej strony. To prawda i bardzo często poleca się uciskanie strefy perineum, czyli okolicy między odbytem a moszną, w trakcie seksu, by zwiększyć przyjemność. Sam masaż perineum, tak samo, jak innych stref erogennych raczej nie doprowadzi Cię do orgazmu. Chyba że połączysz to z pieszczeniem penisa.

Jakie wrażenia daje orgazm analny?

Orgazm analny urósł do swego rodzaju legendy, ponieważ krążą pogłoski, że trwa długo i jest silny jak uderzenie piorunem! Czy to prawda? Cóż, musimy trochę zejść na Ziemię. Nic nie stanie się bez Twojego udziału. To od stopnia Twojego podniecenia i nastroju zależy, jak będziesz odbierał stymulację męskiego punktu G. Wszyscy, którzy próbowali, przyznają jednak, że wrażenia są dłuższe i silniejsze. Zdecydowanie jest to uczucie warte spróbowania!

Dojenie prostaty, co to znaczy?

Stymulacja P-Spot, czyli gruczołu prostaty, w pewnym momencie doprowadzi do wydostania się białego, mlecznego płynu z penisa. W końcu prostata odpowiada za erekcję i wytrysk, zatem wydostawanie się mlecznego płynu nie będzie niczym dziwnym. Wręcz przeciwnie!

Jeżeli zauważysz mleczny płyn wydostający się z penisa podczas masażu prostaty, kontynuuj! To wskazówka, że orgazm prostaty jest blisko!

Czy masaż prostaty jest zdrowy?

Ostatnio było głośno o masażu prostaty jako sposobie na raka prostaty. Nie do końca tak jest, ale też nie jest to nieprawdą. Masaż prostaty pobudza do pracy mięśnie Kegla, które u mężczyzn znajdują się w odbycie. Stymulowane do pracy mięśnie, prostata, a do tego bardzo często również penis, sprawia, że te miejsca stają się sprawne i w formie. Można więc powiedzieć, że masaż prostaty pośrednio wpływa na jakość erekcji, na prawidłowy przebieg erekcji, a przy tym pozytywnie wpływa na samopoczucie i pewność siebie mężczyzn. Masowanie prostaty nie szkodzi zdrowiu, trzeba jedynie uważać, by odpowiednio dbać o higienę masażu.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości dotyczące masażu prostaty i sam będziesz chciał spróbować!. Dbanie o własne ciało to również umiejętność sprawiania sobie przyjemności ważne, żeby użyć tylko odpowiednich dla siebie technik czy gadżetów!

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 4.0