Movember Polska 2019: Razem przeciwko nowotworom!

Częstą przyczyną zgonów wśród mężczyzn jest rak jąder i rak prostaty, głównie z powodu zaniedbania badań profilaktycznych. Panowie nie lubią mówić o dolegliwościach prostaty, często kosztem własnego zdrowia. Czas to zmienić! Dowiedz się, czym jest akcja Movember i jak możesz okazać solidarność!

Movember, co to jest?

Skąd wzięła się tajemnicza nazwa Movember? To połączenie dwóch angielskich słów: Moustache i November. Po polsku nazwa jest tłumaczona na Wąsopad od słów wąs i listopad. Z angielska brzmi to jednak nieco lepiej, dlatego hasło Movember jest obecne w Polsce już od kilku lat. Co dokładnie oznacza?

movember-niebieska-wstazka

Movember swój początek miał jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku w Australii. Listopad jako miesiąc promowania profilaktyki przeciwnowotworowej u mężczyzn został wybrany jednogłośnie. Wąsy z kolei są symbolem solidarności i prostym sposobem na zwrócenie uwagi, sprowokowanie dyskusji wśród rodziny i znajomych, na temat raka prostaty i jąder, o czym tak rzadko mówi się głośno.

Zapuść wąsy na rzecz profilaktyki raka jąder i prostaty!

W listopadzie panowie zobowiązani są do zapuszczania wąsów, by pokazać, że tematyka raka jąder i prostaty nie jest im obca i że nie boją się dyskutować na ten temat głośno. To nie tylko znak solidarności, ale również promowanie zmian, które są mężczyznom na całym świecie potrzebne. Akcje tego typu bardzo pomogły w profilaktyce raka piersi u kobiet, a także raka szyjki macicy. Teraz przyszła pora, by rozprawić się z nowotworami nazywanymi potocznie jako męskie. Movember w prosty i elegancki sposób przypomina, że walczymy o ludzkie życie. Wczesne wykrycie raka daje szansę na pełnię zdrowia. Dlaczego więc większy procent przypadków zachorowań kończy się śmiercią? Badania mogą zmienić więcej, niż myślisz!

Movember czasem badań!

W listopadzie w całej Polsce prowadzone są bezpłatne badania profilaktyczne, które pozwolą Ci wykryć ewentualne zmiany nowotworowe w organizmie. Badania są bezbolesne i szybkie. W sam raz na początek swojej przygody z profilaktyką! Spotkania otwarte są realizowane w wybrane dni w dużych miastach. Dostępna jest także lista placówek, gdzie można bezpłatnie przebadać się w pozostałe dni Movember.

Rak prostaty i jąder, jak się chronić?

Medycyna utrzymuje, że we wczesnym stadium raka jąder, czy prostaty, szanse na wyzdrowienie są bardzo duże. Jednak trzeba pamiętać również o tym, że nowotwór rozwija się w ekspresowym tempie, dlatego bez regularnych badań na wczesne wykrycie raka szanse są nikłe. Wtedy maleją również szanse na wyzdrowienie. Z braku regularnych badań nowotwory tego rodzaju kończą się śmiercią. A wcale nie musi tak być! Wystarczy:

  • Regularnie się badać. Nikt nie musi wiedzieć o Twoich badaniach profilaktycznych u urologa. A sam lekarz? Zapewniamy, że dla niego badanie Ciebie to dzień, jak każdy inny. Nie masz się czego wstydzić.
  • Dbać o odpowiednie odżywianie i wprowadzić do swojego stylu życia aktywność fizyczną. To wpłynie pozytywnie na ogólną kondycję organizmu.
  • Nie zaszkodzi również masaż prostaty i strefy perineum, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie gruczołu prostaty u mężczyzn, a tym samym zapobiega rozwojowi nowotworów.

Żadne działanie nie będzie jednak tak skuteczne, jak profilaktyka. Dlatego, jeśli jeszcze nie byłeś na badaniu w tym roku, natychmiast rezerwuj wizytę!

N69 też zapuszcza wąsy!

Gadżetami erotycznymi, które sprzedawane są w N69, chcemy nie tylko pomóc osiągnąć Polakom wyjątkową przyjemność, ale również nakłonić ich do dbania o własne ciało i dodać odwagi w mówieniu głośno o tym, co jest ważne. Nie bez powodu piszemy bardzo dużo o masażerach prostaty dla mężczyzn i nie bez powodu staramy się dopasować naszą ofertę do potrzeb szerokiej grupy odbiorców.

Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, nie wahaj się napisać. Do swojej dyspozycji masz czat lub maila. Pamiętaj, że zdrowie jest bardzo ważne i że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć! Profilaktyka pomoże Ci cieszyć się dobrym zdrowiem na dłużej!

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0