Prezerwatywy dla kobiet wszystkie informacje!

Prezerwatywy większości z nas kojarzą się jako typowo męska rzecz. Jednak nic bardziej mylnego. Nie musimy w tym zakresie oddawać się woli mężczyzny i same zadbać o zabezpieczenie bez stosowania hormonów. Z pomocą przychodzą prezerwatywy dla kobiet. Poniżej wszystkie informacje!

Wady i zalety prezerwatyw dla kobiet

Zasada działania kobiecego kondomu jest podobna do tego, który przeznaczony jest dla mężczyzn. Ten rodzaj zabezpieczenia przeznaczony jest dla kobiet, które nie chcą albo nie mogą stosować antykoncepcji hormonalnej. Typ zabezpieczenia, na który do tej pory mogły zdecydować się kobiety, wpływał na ich zdrowie. Antykoncepcja hormonalna ma swoich przeciwników, jak i zwolenników, jednak jedno jest bezdyskusyjne: jej stosowanie nie pozostaje bez wpływu na organizm kobiety.

femidom prezerwatywa damska

Zabezpieczenie przed niechcianą ciążą przeznaczone dla mężczyzny — prezerwatywa, nie powoduje żadnych skutków zdrowotnych, pełniąc swoją zasadniczą funkcję, zabezpiecza przed niechcianą ciążą oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową. Te same zalety przedstawia prezerwatywa dla kobiet, która zapewnia ochronę antykoncepcyjną bez oddziaływania na zdrowie.

  • Ważną zaletą kobiecej prezerwatywy jest możliwość założenia jej znacznie wcześniej, nawet na kilka godzin przed stosunkiem.
  • Co więcej, damski kondom posiada bardzo wysoką skuteczność antykoncepcyjną (wskaźnik Perla 5-25, przy klasycznej, męskiej prezerwatywie wynosi 3-7).
  • Skuteczność damskiej prezerwatywy również uzależniona jest od właściwego jej założenia.
  • Prezerwatywa dla kobiet swoim wyglądem przypomina podłużny balon, który jest z jednej strony otwarty, z drugiej zamknięty. Posiada także pierścienie, których zadanie polega na ułatwieniu jej aplikacji, oraz przeciwdziałanie wypadnięciu prezerwatywy z pochwy.

prezerwatywa dla kobiet pasante female

Prezerwatywy dla kobiet — jak je zakładać?

Prawidłowe założenie kobiecego kondoma warunkuje właściwe działanie prezerwatywy, jest trochę bardziej skomplikowana niż jej męska wersja. Jednak po kilku razach dochodzi się do wprawy i założenie damskiej prezerwatywy nie będzie już sprawiało trudności. Żeby zakładanie tej formy antykoncepcji nie przysparzało problemu, warto postępować zgodnie z prostymi krokami.

pasante female jak zakładać prezerwatywę damską

  1. Pierwszą czynnością, którą musimy wykonać, jest ściśnięcie pierścienia i wprowadzenie go do pochwy.
  2. Prezerwatywę damską musimy wprowadzić tak daleko, aż będziemy mogły wyczuć ujście szyjki macicy. W tym ułożeniu powinnyśmy widzieć wystający z pochwy na około 2 centymetry pierścień.
  3. Kiedy po stosunku chcemy usunąć kobiecy kondom, należy ścisnąć pierścień, który widzimy na zewnątrz- w ten sposób unikniemy wydostania się nasienia.

pasante female jak uzywac

Femidon czy Pasante Female?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów damskich prezerwatyw, najpopularniejsze rodzaje prezerwatyw, to: Femidon i Pasante Female. Działanie obu jest takie same. Główną różnicą jest materiał, z którego są wykonane. Pasante Female jest prezerwatywą damską niewykonaną z lateksu, natomiast Femidom posiada kilka generacji, które produkowane były z różnych materiałów. Oba rodzaje prezerwatyw chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, tak samo, jak klasyczna, męska wersja prezerwatywy.

pasante female femidom prezerwatywy damskie

Kobiece prezerwatywy — opinie

Opinie na temat kobiecej prezerwatywy są zróżnicowane. Dlatego warto sprawdzić, jak będziemy się z nią czuły i wyrobić sobie własne zdanie. Niewątpliwą zaletą kondoma dla kobiet jest możliwość założenia go nawet 8 godzin przed zbliżeniem. Na rynek ciągle wprowadzane są nowości, a także ulepszone wersje dostępnych produktów w zakresie antykoncepcji, dlatego warto być z nimi na bieżąco. Powinniśmy być otwarci na kolejne rozwiązania, ponieważ niejednokrotnie mogą ułatwić nam życie i poprawić jakość doznań zwłaszcza dla Kobiet, które nie mogą lub nie chcą używać antykoncepcji hormonalnej. Niestety nie ma obecnie wyboru co do grubości ścianek prezerwatyw dla Kobiet, więc jeżeli ktoś szuka, najcieńszej prezerwatywy musi wybierać z tradycyjnej wersji prezerwatyw na penisa.

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5