Punkt A u kobiety – Co to jest i gdzie go znaleźć?

Niektórzy wciąż mają problem ze zlokalizowaniem punktu G w ciele kobiety, a już pojawia się kolejna zagwozdka: tajemniczy punkt A u kobiet, odpowiadający za dłuższe i intensywniejsze orgazmy. Czy istnienie punktu A jest potwierdzone naukowo, czy to wyłącznie plotka, mająca za zadanie dręczyć mężczyzn na całym świecie?

Co to jest punkt A i G u kobiety?

W teorii punkty A i G w ciele kobiety są obszarami o podwyższonej wrażliwości na bodźce. Obecność punktu G została potwierdzona naukowo, znajduje się on na przedniej ściance pochwy, około 4 do 6 cm od wejścia. Wbrew pozorom nietrudno go znaleźć, zwłaszcza korzystając ze specjalnych wibratorów do punktu G. Stymulacja strefy G u kobiet doprowadza do silnego i uwielbianego przez kobiety orgazmu punktu G, stąd tak duża popularność akcesoriów erotycznych przeznaczonych specjalnie do tego miejsca.

O ile punkt G staje się coraz bardziej nam znany, o tyle punkt A dla wielu wciąż jest tajemnicą. Naukowcy spekulują, czy to miejsce u kobiety naprawdę istnieje, mimo że został opisany i odkryty jakiś czas temu. Dokładnie w 1989 roku przez doktora medycyny Chua Chee Ann. Jego istnienie zdają się potwierdzać również relacje pań. Co dotychczas wiadomo na temat punktu A?

  • Znajduje się tuż przy szyjce macicy i w okolicy pęcherza.
  • Pieszczenie punktu A skutkuje dłuższym orgazmem od tych, które osiągają kobiety za pomocą punktu G lub łechtaczki.
  • Drażnienie strefy A sprawia, że naturalne nawilżenie kobiety wzrasta, co dodaje komfortu w czasie seksu.
  • Strefa punktu A nie jest nadwrażliwa na dotyk po 1 orgazmie, dlatego umożliwia wielokrotne szczytowanie.

 

Badacze twierdzą, że wewnątrz pochwy na wysokiej głębokości znajduje się bardziej unerwiony obszar, który, podobnie jak punkt G, wywołuje uczucie przyjemności u partnerki. Orgazmy osiągane poprzez stymulację punktu A są zatem kwestią indywidualną. Również nie wszystkie kobiety poprzez drażnienie punktu G są w stanie osiągnąć szczytowanie. Często wymaga to wielu prób, które kończą się niepowodzeniem. 

Gdzie jest punkt A u kobiety?

W praktyce punkt A u kobiet znajduje się kilka centymetrów za punktem G, przy wejściu szyjki macicy. Spróbuj włożyć wskazujący palec do wnętrza pochwy i wyczuć charakterystyczny punkt G, który znajduje się stosunkowo blisko wejścia. Kiedy już go znajdziesz, przesuń palec głębiej, do momentu, aż Twoje doznania znów staną się silniejsze. To właśnie kilka centymetrów nad punktem G znajduje się punkt A.

punkt-a-przekroj

Punkt A mieści się w głębokiej części pochwy i niektórzy określają go mianem leżącego na granicy przyjemności. Nie każda partnerka uzna tak głęboką penetrację za przyjemną. Przynajmniej nie na początku. Stymulacja tej strefy wymaga od partnera delikatności i wyczucia, prawdziwie przyjemna staje się, dopiero gdy jest odpowiednio dopracowana. 

Jak znaleźć punkt A u kobiety?

Kobieta z drobnymi dłońmi musi skorzystać z pomocy partnera, a jeśli nie udaje się Wam znaleźć tego punktu za pomocą rąk, możecie spróbować także podczas seksu. Idealne w tym celu okazują się dwie bardzo znane i lubiane pozycje:

  • Misjonarska, jednak trochę ulepszona. Kobieta leży na plecach i unosi wysoko nogi, by w trakcie stosunku opierały się o ramiona partnera. Partner opiera lekko ciężar ciała o nogi partnerki, by maksymalnie zwiększyć przestrzeń i wsunąć penis na znaczną głębokość w pochwę.
  • Na pieska, dla wielu jedna z najwygodniejszych pozycji. Zadaniem kobiety jest odpowiednie zgięcie pleców i takie ułożenie ciała, by pochwa była mocno wyeksponowana. Mocne ruchy partnera sprawiają, że penis z łatwością sięga punktu A. Dla większego komfortu można wesprzeć się poduszką lub skorzystać ze specjalnych mebli do seksu.

 

Mocne ruchy mogą wywołać ból, jednak delikatny nacisk na tę głęboko położoną strefę daje wspaniałe uczucie.

punkt-a-i-punkt-g

Jeśli chodzi o stymulację punktu A wibratorem, to klasyczny wibrator punktu G może nie poradzić sobie z tym zadaniem. Potrzeba elastyczności i nieco dłuższych wymiarów, by wibrator miał szansę sięgnąć punktu A nie tylko wibracjami, ale również strukturą. Producenci powoli odkrywają możliwości tej strefy, dlatego wkrótce na rynku pojawi się nowość: wibrator punktu A Rocks-Off Regala. Odpowiednio zaprojektowane ramię wibratora do punktu A z powodzeniem dotknie wrażliwej strefy, gwarantując, że na własnej skórze przekonasz się, jakie to uczucie masować ten punkt. Czekamy z niecierpliwością, aż ten wyjątkowy wibrator pojawi się w naszej ofercie!

Orgazm punktu A

Niejeden orgazm, można by powiedzieć! Osiągnięcie orgazmu przez punkt A jest dla tych par, które nie boją się poświęcać czasu na nowe rzeczy. Niekiedy orgazm będzie wymagał dłuższej stymulacji, ale za to on sam też będzie trwał dłużej. Naturalnie orgazm punktu A można osiągnąć również poprzez relaks solo przy użyciu odpowiedniego wibratora dla kobiet.

Niemożność osiągnięcia orgazmu tą drogą nie wynika z tego, że punkt A nie istnieje, a z faktu, że droga do kobiecego orgazmu jest dość skomplikowana. Liczy się nie tylko odpowiednia stymulacja, którą z łatwością zapewnisz sobie dobrym wibratorem, ale także odpowiedni nastrój, rozluźnienie i oddanie się przyjemności. Nacisk na strefę A naturalnie trzeba też lubić, a nie jest to regułą ze względu na położenie punktu A w bardzo delikatnej i wrażliwej okolicy.

Jeśli więc nowoczesny sposób osiągania przyjemności nie jest dla Ciebie, nie przejmuj się. Sama łechtaczka jest w stanie dostarczyć kobietom niesamowitych doznań, a nie jest przy tym tak wymagająca, jak pozostałe strefy intymne. Zachęcamy jednak do eksperymentów, ponieważ prowadzą one do poznania własnego ciała. To kluczowy składnik orgazmu i kto wie, może niedługo Ty dołączysz do grona kobiet, które z wypiekami na twarzy wspominają ostatni orgazm. 

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0