Ranking prezerwatyw — jak wybrać idealnie dopasowane prezerwatywy?

W ostatnim czasie na naszej stronie pojawiło się sporo nowości z prezerwatyw, w tym prezerwatywy na sztuki. W związku z tym przedstawiamy Wam wpis na ich temat w formie małego rankingu. Jak wybrać idealne do swoich potrzeb prezerwatywy? Zapraszamy do czytania!

Wybór idealnych prezerwatyw: ranking 5 najpopularniejszych

#1 Prezerwatywy ultracienkie

prezerwatywy ultracienkie

Najbardziej realistyczne doznania zapewniają tylko prezerwatywy ultracienkie i cienkie. Stanowią najmniejszą barierę między mięśniami pochwy a penisem. Zaznaczamy oczywiście, że bariera ta, mimo tego, że jest cieniutka, jest również w pełni bezpieczna i wytrzymała. Genitalia na pewno jej nie uszkodzą. ;) W naszej ofercie znajdziecie luksusowe, najcieńsze prezerwatywy Lelo Hex, których każdy powinien chociaż raz spróbować. Następnie mamy sporo rodzajów prezerwatyw Durex. Jak rozpoznać ich cienkie prezerwatywy? Rodzaje ultracienkie mają charakterystyczne nazwy: Mutual Pleasure, Feel Thin, Feel Ultrathin i te widoczne na zdjęciu. Będziecie wiedzieć!

#2 Prezerwatywy z wypustkami

prezerwatywy z wypustkami

Prezerwatywy prążkowane i z wypustkami są tymi, po które sięgacie najchętniej. Zapewne dlatego, że nie są one cieńsze, ale za sprawą struktury zwiększają przyjemne doznania. Durex prążkowane to chyba najpopularniejszy rodzaj prezerwatyw. Co ciekawe, dostępne są one także w różnych kolorach. Kolorami oznakowane są zwykle prezerwatywy smakowe. Jak się okazało, one również mogą być prążkowane.

#3 Prezerwatywy Durex

prezerwatywy durex

Co tu dużo mówić, prezerwatywy Durex znacie bardzo dobrze. Brytyjska marka prezerwatyw jest w Polsce od wielu lat i zapełnia wszystkie półki w sklepach. Jeśli chodzi o kosmetyku i wibratory erotyczne Durex, nie jesteśmy przekonani, natomiast prezerwatywy prążkowane i właściwie wszystkie kondomy z oferty tego producenta są naprawdę godne zaufania. Tak samo zresztą, jak prezerwatywy My.Size, Lelo, czy Pasante. Czasami warto szukać nowych rozwiązań, chociażby dla zabawy!

#4 Prezerwatywy klasyczne

prezerwatywy klasyczne

Prezerwatywy klasyczne, czyli po prostu kondomy o standardowej grubości, bez wypustek, bez dodatku smakowego. Co tu dużo mówić, ten wybór też jest ok! Przy okazji powiemy Wam, że widoczne na zdjęciu kondomy to prezerwatywy na sztuki. Do naszego sklepu przychodzą bezpiecznie pakowane w pudełko, a my umożliwiamy Wam zakup nawet 1 sztuki w dobrej cenie. Dzięki temu możecie skomponować sobie własne pudełko prezerwatyw. Na wypadek, gdybyście chcieli spróbować czegoś nowego lub zaszaleć, kupując prezerwatywę świecącą w ciemności. ;)

#5 Prezerwatywy przedłużające stosunek

prezerwatywy przedłużające stosunek

Pytacie nas często, czy prezerwatywy przedłużające stosunek działają? Oj tak i to bardzo dobrze. Nasączone bezpieczną benzokainą prezerwatywy opóźniające wytrysk znieczulają najwrażliwsze strefy penisa. Dzięki temu orgazm nie pojawia się tak szybko. Natomiast niektórzy odczuwają znieczulenie penisa jako mniejszą przyjemność. Jaka jest nasza rada? Stosuj prezerwatywy przedłużające stosunek, ponieważ dłużej będziesz masował penisem wnętrze partnerki. Oprócz tego trenuj i jeszcze raz trenuj! W domu, podczas masturbacji, postaraj się wytrzymywać jak najdłużej. Stosuj przerwy, uciskaj perineum, walcz! Bo problemy z szybkim wytryskiem to nie zawsze, ale bardzo często, skutek przyzwyczajenia głowy do szybkiego szczytowania. ;)

Czy cienkie prezerwatywy są bezpieczne?

Wiele par woli sięgać po prezerwatywy klasyczne lub prezerwatywy extra grube wręcz, z obawy przed brakiem odpowiedniej skuteczności. Kochani musicie pamiętać o tym, że producenci kondomów nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż nieskutecznych prezerwatyw. 

lelo hex ultracienkie prezerwatywy

Zarówno prezerwatywy z bajerami, czyli smakowe, prążkowane i kolorowe, jak i ultracienkie prezerwatywy mają taki sam proces skuteczności, co zwykłe prezerwatywy, czyli na poziomie 99,98 procent. Skuteczność nie sięga 100% z powodu statystyk, których generatorem jest najczęściej błędna aplikacja lub złe przechowywanie prezerwatyw. Niektórzy śmiałkowie używają też kondomów przeterminowanych i stąd wszelkie negatywne efekty. 

To musisz wiedzieć przed wyborem prezerwatyw!

W związku z dylematami dotyczącymi skuteczności prezerwatyw powtórzymy sobie, na co trzeba uważać i co trzeba wiedzieć przed wyborem prezerwatyw. Te wskazówki mogą okazać się dla Was pomocne!

unimil skyn prezerwatywy

  • Sięgajcie po prezerwatywy marek z atestem. Durex, Skyn, Lelo, Pasante, My.Size: mają różne ceny i grubości, ale marki są renomowane, zatwierdzone, atestowane.
  • Pilnujcie daty ważności w prezerwatywach. Przeterminowana prezerwatywa: prążkowana, smakowa, czy z wypustkami, nie nadaje się do użycia. Zleżały lateks będzie po prostu nieelastyczny i pęknie.
  • Nie kupujcie prezerwatyw na sztuki w kioskach i małych sklepikach, bo na 100% nie są one tam dobrze przechowywane. Zresztą, kondomy zawsze najlepiej jest kupować w aptece lub sklepach erotycznych. Można dobrać rozmiar i mieć pewność co do jakości prezerwatywy. 
  • Do zakładania prezerwatywy, damskiej lub męskiej, nie używajcie paznokci. Zadzior na paznokciu działa jak igła: przebije prezerwatywę, która może się później rozerwać. No i nie jest już skuteczna. 
  • Kupujcie prezerwatywy dopasowane rozmiarem do penisa! To nie takie trudne.
  • Na koniec warto pamiętać o dobrym przechowywaniu prezerwatyw, czyli w miejscach, gdzie nic ich nie uszkodzi. 

Prezerwatywa damska, czy warto?

prezerwatywy damskie pasante

Niedawno do oferty N69 dołączyła tajemnicza damska prezerwatywa. Jak się okazuje, nie taka znów tajemnicza i nieznana, ponieważ prezerwatywy damskie są już w Polsce dobrze znane. Musicie wiedzieć, że tego rodzaju kondomy są nieco luźniejsze i oczywiście dostosowane do budowy żeńskich genitaliów. Zatem taką prezerwatywę kobieta musi włożyć do środka pochwy, na zewnątrz pozostawiając jedynie krążek. Zdjęcia tego procesu możecie zobaczyć we wpisie o damskiej prezerwatywie. 

Czy warto stosować taki zamiennik dla prezerwatyw, na przykład Durex z wypustkami? Warto, ale trzeba mieć na uwadze kilka czynników.

  • Prezerwatywy damskie są mniej wygodne i trudniejsze w aplikacji, przynajmniej na początku. ;)
  • Skuteczność zabezpieczenia prezerwatywy dla kobiet jest taka sama jak w przypadku kondomów męskich.
  • Jedna sztuka prezerwatywy damskiej to koszt kilku złotych. Nie jest więc ona spektakularnie droga i każda kobieta może spróbować tej formy zabezpieczenia.
  • Zabezpieczenie podczas seksu, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy w stałym związku, jest bardzo ważne. Chodzi o zdrowie. A że panowie nie zawsze są na tyle dojrzali, by prezerwatywę mieć i używać, sprytna kobieta może się sama zabezpieczyć. To bardzo feministyczny odzew, ale chyba warto o tym mówić. 

 

prezerwatywy

Miłość miłością, natomiast jeśli sami się o siebie nie zatroszczymy, możemy czasem otrzymać wiadro zimnej wody prosto na głowę. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. A z chorobami płciowymi jest jak z wszystkimi innymi: nie pytają, jakie masz plany. Dlatego, mimo iż kondomy nie są gadżetem erotycznym, które pary kochają najbardziej, to z pewnością warto się do nich przyzwyczaić. ;)

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5