Seks podczas okresu: Wszystko, co musisz wiedzieć!

Chociaż seks w trakcie miesiączki budzi wiele wątpliwości, to wiele par nie rezygnuje ze zbliżeń w tym czasie. Seks podczas okresu nie jest zbrodnią, a przy odpowiednim przygotowaniu i zabezpieczeniu będzie źródłem niesamowitej przyjemności bez negatywnych następstw.

Seks podczas okresu jak się przygotować?

Jeśli seks podczas menstruacji ma być udany, pewne warunki muszą zostać spełnione:

  • Partner musi wiedzieć, że masz te dni, oraz wyrazić zgodę na seks w tym czasie, podobnie jak Ty musisz tego chcieć.
  • Nie decyduj się na seks w momencie, gdy czujesz się bardzo źle.
  • Zadbajcie o miejsce do seksu, by sprzątanie po zbliżeniu nie było karą za świetną zabawę.
  • Pamiętajcie o zabezpieczeniu, gdyż podczas okresu również można zajść w ciążę. Co gorsza, w trakcie menstruacji wzrasta ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową.

prezerwatywa w dłoniach

Komplet prezerwatyw, na przykład ultracienkich, dla lepszych doznań, oraz dodatkowy ręcznik czy prześcieradło to właściwie wszystko, czego potrzebujecie. Jeśli nie chcesz, by plamki krwi zostały na pościeli, możesz świeże zabrudzenia namoczyć w zimnej wodzie lub korzystać z materiałów, których nie szkoda zabrudzić. Niektórzy zamiast tego zalecają seks pod prysznicem, jednak to miejsce zwykle uznaje się za mało wygodne, dlaczego więc miałoby sprawdzić się podczas seksu w trakcie miesiączki? Zadbajcie, by było Wam wygodnie, bo seks uprawia się z przyjemnością, a nie dla zasady. 

Seks w czasie miesiączki czy jest bezpieczny?

W trakcie miesiączki pochwa nie cechuje się brakiem nawilżenia, nie zaszkodzi jednak skorzystać z lubrykantu antybakteryjnego, który pomoże zmniejszyć ryzyko infekcji, gdyż niestety, w czasie menstruacji jest ono wysokie. Podobnie wzrasta zagrożenie zakażenia chorobą przenoszoną drogą płciową. Z tego względu zalecane jest korzystanie z prezerwatywy. Wtedy stosunek podczas okresu nie zakończy się wizytą u lekarza. Naturalnie należy też pamiętać o dokładnym umyciu części intymnych po zabawie, najlepiej korzystając z płynów do higieny intymnej.

Co zamiast seksu w czasie okresu?

Chociaż seks w trakcie menstruacji pomaga zniwelować ból i napięcie, to nie każdy musi być fanem takiej praktyki. To kwestia indywidualnego wyboru dlatego, jeżeli wolicie powstrzymać się od zbliżeń w tym czasie, to macie do tego prawo! Rezygnacja z seksu od czasu do czasu nie oznacza, że się nie kochacie. Zamiast seksu podczas okresu możecie:

  • Skupić się na pieszczotach, zaplanować romantyczny wieczór, zjeść dobrą kolację. Budowanie napięcia przez kilka dni może zaowocować bardzo ognistym seksem później, na co warto zaczekać.
  • Alternatywą tradycyjnego seksu jest stosunek analny, pod warunkiem, że to dla Was nie nowość. Złe samopoczucie nie sprzyja udanemu zbliżeniu tego typu, natomiast jeśli partnerka czuje się dobrze, można się świetnie zabawić!
  • Popularnym sposobem na zadbanie o partnera podczas okresu jest seks oralny, który zwykle nie uwzględnia przyjemności kobiety. Jednak w prosty sposób można wyrównać przyjemność, korzystając z masażera łechtaczki! Sterując wibracjami, partner może odwdzięczyć się za pieszczoty oralne i sprawić przyjemność Tobie.

fioletowy masażer łechtaczki

Okres trwa tylko kilka dni, które mogą być dla Was okazją do spróbowania czegoś nowego i okazania sobie więcej czułości i uwagi niż zwykle. Warto to wykorzystać!

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0