Sperma – jak poprawić jej smak i jakość?

Wiedzieliście, że sperma jest nieco inna u każdego mężczyzny? Skład oraz smak i zapach nasienia zależy od wielu czynników. Poznaj ciekawostki na temat spermy i skuteczne porady w zakresie jakości męskiego nasienia!

Co wpływa na smak spermy?

Na smak spermy największy wpływ mają dwa czynniki: zdrowie oraz jedzenie. Podobnie jak pot i mocz, sperma również jest substancją składającą się z elementów pochodzących z organizmu. Plemniki to zaledwie niewielki procent składu spermy. Jej skład jest w rzeczywistości bardzo złożony i zawiera takie składniki jak, między innymi:

 • Mocznik
 • Hormony steroidowe
 • Witaminę B12 i C
 • Fruktozę
 • Enzymy i aminokwasy
 • Cholesterol
 • Lipidy
 • Wapń i potas

W zależności od stężenia danego składnika w składzie nasienia inny jest jego smak i zapach. Dobre zdrowie jest kluczowe dla jakości spermy, a w utrzymaniu prawidłowej kondycji organizmu pomocna jest odpowiednio zbilansowana dieta. Wszystkie czynniki zatem łączą się ze sobą.

Dieta, a sperma: co ma wpływ na smak i jakość spermy

Wpływ diety na smak spermy łatwo jest pogrupować. Rzeczy słodkie sprawią, że nasienie również będzie miało słodszy smak. To dlatego tak polecane jest spożywanie soku z ananasa, jako afrodyzjak i sposób na poprawienie smaku wytrysku. Alegorycznie do tego słone rzeczy sprawią, że nasienie będzie słone lub gorzkawe. Co ciekawe, na zły smak spermy najbardziej wpływ ma mięso i takie produkty, jak cebula i czosnek. Biorąc pod uwagę, że te składniki są w wielu daniach spożywanych przez mężczyzn, można zakładać, że przeciętny smak spermy nie jest najlepszy. Jeżeli planujesz szybko poprawić smak swojej wydzieliny, wiedz, że organizm potrzebuje co najmniej 12 godzin, by spożyte jedzenie wpłynęło na jakość spermy.

zel-stymulujacy-shunga-w-pudelku

Warto wspomnieć również o tym, że seks oralny będzie przyjemniejszy, jeśli skorzystasz ze specjalnych produktów smakowych, takich jak lubrykanty stymulujące. Nie wpłyną one na smak spermy, jednak na pewno zachęcą partnerkę do zbliżeń. 

Jak poprawić smak spermy?

Dbaj o swój organizm, a nie będziesz narzekał na problemy ze zdrowiem, a Twoja sperma będzie miała odpowiedni smak i zapach. Idąc tropem myśli: Po co leczyć, jak można zapobiec, poleca się profilaktykę. Regularne badania pomogą Ci utrzymać dobre zdrowie lub leczyć dolegliwości już na początkowym etapie choroby. Do tego oczywiście możesz skorzystać z innych sposobów:

 • Regularne picie dużych ilości wody pomoże osiągnąć nie tylko dobry smak spermy, ale również imponującą ilość.
 • Odstaw używki. Wszystkie niestety mają negatywny wpływ na smak i jakość nasienia. Nawet kawa!
 • Skorzystaj z suplementów diety. Wybierz na przykład Viamax Volumizer, pozytywnie wpływający na jakość nasienia.
 • Zbilansuj spożywanie czerwonego mięsa i nabiału. Sprawiają one, że sperma ma słony smak.
 • Bardzo gorzką spermę mają panowie, którzy na co dzień stołują się w Fast foodach. Zamień takie posiłki na domowe obiady pełne warzyw, a z pewnością smak nasienia się poprawi.
 • Spożywaj dużo rzeczy, takich jak: cynamon, cytryna, mięta i owoce, których naturalne cukry pozytywnie wpłyną na zapach i smak spermy.

tabletki-na-poprawe-jakosci-spermy-viamax-volumizer

Jak zmienić smak spermy?

Łatwą i szybką zmianę smaku spermy można dokonać przez żele do seksu oralnego. Wiele z nich ma chłodzące właściwości na przykład o smaku waniliowym jak System JO Oral Delight. Dzięki czemu prawie całkowicie można zneutralizować gorzki smak spermy.

Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim systematyczność. Jednorazowe spożywanie korzystnych produktów na niewiele się zda. Dobre odżywianie wpłynie nie tylko na jakość Twojej spermy, ale również na ogólną kondycję organizmu, a to w życiu erotycznym bardzo się przydaje!

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5