satisfyer-masazer-lechtaczki-penguin

satisfyer-sterowany-smartfonem

Tyłozgięcie macicy, jak wygląda? Współżycie, zdrowie i zabawki erotyczne przy tyłozgięciu!

Tyłozgięcie macicy może występować u kobiet w każdym wieku, ponieważ za ten rodzaj budowy odpowiadają predyspozycje genetyczne. Jak wygląda macica z tyłozgięciem? Czy zabawki erotyczne są w tej sytuacji bezpieczne? Jak wygląda współżycie i ciąża? W dzisiejszym wpisie będzie nie tylko seks, ale również zdrowie. Zapraszamy do czytania!

Jak wygląda tyłozgięcie macicy?

Tyłozgięcie macicy, czy jest się czym martwić? Zjawisko to nie jest chorobą ani schorzeniem. To odbiegające od normy położenie macicy, tzw. tyłozgięcie, które jest wynikiem predyspozycji genetycznych lub wynikiem przebytych wcześniej chorób. 

tyłozgięcie macicy jak wygląda

Na grafice wyżej macie okazję zobaczyć, jak wygląda tyłozgięcie macicy w ciele kobiety. Mimo tej różnicy w anatomicznej budowie ciała kobiety z tyłozgięciem nie muszą traktować siebie jako kobiety wymagające szczególnej opieki. Tyłozgięcie ma średnio 1 na 5 kobiet i wszystko wskazuje na to, że z tyłozgięciem można normalnie funkcjonować w każdej sferze życia. O tym więcej w dalszej części wpisu. 

Tyłozgięcie macicy, jak je rozpoznać? Czy ma negatywne skutki?

Tyłozgięcie macicy rozpoznawane jest często "przy okazji: badań profilaktycznych lub związanych z innymi schorzeniami. Sama macica z tyłozgięciem raczej nie da o sobie znać. Zmiana jest widoczna na obrazie USG. Czy warto robić osobne badania pod kątem tyłozgięcia? A jeśli nie, to jak inaczej je rozpoznać?

 • Profilaktyka zdrowia jest bardzo ważna. Lepiej zapobiegać, niż leczyć, tak się zwykle mówi. My uważamy również, że lepiej leczyć początkowe stadia choroby niż zaawansowane. 
 • Tyłozgięcie macicy nie jest chorobą, ale przy okazji badań można dowiedzieć się o innych chorobach i szybko zacząć je leczyć.
 • Kobiety z tyłozgięciem macicy bardzo często odczuwają ból w pewnych pozycjach do seksu. To jest najprostsza przesłanka, która pozwala podejrzewać, że macica ma tyłozgięcie. 

 

Tyłozgięcie macicy nie daje negatywnych skutków, poza ewentualnym bólem podczas seksu, ale tylko przy niektórych pozycjach. Kobiety z tyłozgięciem macicy powinny również starannie dobierać gadżety erotyczne i akcesoria higieniczne, takie jak kubeczki menstruacyjne.

Gadżety erotyczne i współżycie przy tyłozgięciu macicy

gadzety erotyczne przy tylozgieciu macicy

Przy tyłozgięciu macicy należy poświęcić dużo uwagi właśnie współżyciu. Seks powinien być komfortowy i przyjemny, dlatego obie strony uczestniczące w seksie muszą okazać sobie troskę i zaufanie. ;)

 • Współżycie przy tyłozgięciu macicy jest dozwolone i bezpieczne.
 • Kobiety z tyłozgięciem macicy mogą odczuwać ból podczas głębokiej penetracji.
 • Tyłozgięcie macicy nie sprzyja również niektórym pozycjom do seksu. Co ciekawe, specjaliści zalecają pozycję na pieska, ale wiele kobiet właśnie wtedy czuje ból.
 • Pozycje seksualne są więc kwestią indywidualną i po prostu trzeba je przetestować. ;)
 • Ból przy tyłozgięciu macicy sprawia nie sama macica, ale nacisk na pęcherz i jajniki. 

 

Ze względu na tę charakterystyczną budowę anatomiczną należy starannie wybierać również gadżety erotyczne. W skrócie sprawdzę się te krótsze i koniecznie elastyczne, ponieważ wtedy dopasują się perfekcyjnie do indywidualnej budowy ciała. 

Najlepsze gadżety erotyczne przy tyłozgięciu macicy: nasze wskazówki

Kto może lepiej znać gadżety erotyczne niż zespół N69 i nasi eksperci? Właśnie! Dlatego zostawiamy Wam nasze wskazówki i przykłady zabawek erotycznych, które sprawdzą się także przy tyłozgięciu macicy. 

Tyłozgięcie macicy a wibratory: nasze top 4

Nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań, żeby tyłozgięcie stanowiło przeszkodę dla korzystania z wibratorów. Jeśli jednak szukacie gadzetu idealnego, sięgnijcie po wibratory odpowiednie dla tyłozgięcia.

 • Wibratory polecane przy tyłozgięciu macicy są miękkie i elastyczne.
 • Zaleca się również wibratory krótsze, które są doskonałe do stymulacji punktu G, ale nie służą do głębokiej penetracji.

 

To właściwie wszystkie wytyczne. Aby było Wam łatwiej, kilka szczegółowych wytycznych przedstawimy przy okazji prezentowania naszego top 4 wibratorów idealnych przy tyłozgięciu macicy!

Svakom Angel ogrzewany wibrator króliczek

svakom angel wibrator

Wibrator króliczek Svakom Angel to jeden z Waszych ulubionych modeli. W końcu jest to bardzo dobry wibrator, ze świetnymi wibracjami, doskonałą budową i wielkością, która nie przerazi nawet początkujących. ;)

Svakom Angel nie jest specjalnie krótki, ale jest miękki i elastyczny. Zatem nie będzie sobie "torował" wejścia, a dopasuje się do indywidualnej budowy. Każda kobieta może go aplikować zgodnie ze swoimi możliwościami. Warto również zaznaczyć, że wibratory króliczki mają krótszą część użytkową niż inne wibratory. 

Svakom Angel:

 • 7 trybów wibracji i 5 stopni intensywności
 • Funkcja ogrzewania wibratora do 38 stopni
 • Średnica 3,3 cm
 • Długość użytkowa około 11 cm
 • Długość całkowita 19 cm

 

Dorcel Real Vibrations realistyczny wibrator damski

dorcel real vibrations

Elegancki mały wibrator Dorcel Real Vibrations będzie idealnym wibratorem dla kobiet z tyłozgięciem, które nie chcą ryzykować i dopasowywać dla siebie wibratora "na oko". Mały wibrator do punktu G nie jest taki znowu maleńki, ale z pewnością na tyle krótki, by nie powodować bólu czy dyskomfortu w czasie zabawy.

Dodatkowym atutem wibratora Dorcel Real Vibrations jest jego wygląd. To połączenie dyskrecji i prostego stylu z odważną imitacją prawdziwego penisa. To pobudza wyobraźnię, przyznajcie sami. ;)

Dorcel Real Vibrations:

 • 10 trybów wibracji
 • Realistyczny design
 • Średnica 3,7 cm
 • Długość użytkowa około 12 cm
 • Długość całkowita 16,2 cm

 

Fun Factory Amorino mocny wibrator królik

fun factory amorino

Kto powiedział, że tyłozgięcie wymaga stosowania wyłącznie subtelnych wibratorów? Jeśli interesują Was mocne wibracje i konkretne rozmiary, koniecznie zajrzyjcie do oferty wibratorów Fun Factory. Te gadżety erotyczne mogą Was zaskoczyć. 

Fun Factory Amorino jest krótkim wibratorem o dużej mocy i odpowiedniej średnicy. Atut stanowi charakterystyczna gumeczka, która służy do pieszczot łechtaczki i wejścia pochwy. Głębokie wibracje świetnie relaksują i przenikają do głęboko położonych nerwów przyjemności. Wymagające kobiety znajdą tu swojego faworyta. 

Fun Factory Amorino:

 • 6 trybów wibracji o 6 stopniach intensywności
 • Oryginalny design i stymulująca gumeczka
 • Średnica od 3 do 4 cm
 • Długość użytkowa około 10 cm
 • Długość całkowita 17 cm

 

Iroha Rin + miękki wibrator do punktu G

iroha rin wibrator dla kobiet z tyłozgięciem

Nasz małe zestawienie zakończymy bardzo przyjemnym wibratorem. Iroha Rin to japoński mistrz relaksu. Prosty, miękki jak kocię wibrator zakończony jest kulką z silikonu medycznego, która jest super elastyczna i masuje punkt G w sposób, który przyprawia o mokry orgazm!

Serio, spróbujcie Irohy Rin nawet bez wibracji, a przyjemność zacznie sięgać zenitu. Wibrator jest nieduży i można nim swobodnie "manewrować" w pochwie, trafiając dokładnie tam, gdzie trzeba. Jednocześnie miękka struktura gadżetu erotycznego nie będzie zbyt mocna dla kobiet z tyłozgięciem macicy. 

Iroha Rin +:

 • 4 tryby wibracji
 • Bardzo miękka i elastyczna struktura
 • Średnica 3,5 cm
 • Długość użytkowa około 11 cm
 • Długość całkowita 16 cm

 

Kulki gejszy dla kobiet z tyłozgięciem macicy

kulki gejszy przy tyłozgięciu macicy

Bardzo często pytacie nas również o kulki gejszy odpowiednie dla kobiet z nietypowo ułożoną macicą. Tutaj również pozostaje kwestia długości takich kulek. Najmocniej polecane są pojedyncze kulki gejszy. Jednak informacje od kobiet z tyłozgięciem macicy, które stosują kulki gejszy na co dzień, pozwalają nam sądzić, że niektóre podwójne kulki gejszy również będą w porządku. 

 • To, czy wybrany model kulek waginalnych będzie dobry można łatwo sprawdzić. Jeżeli seks w określonych pozycjach sprawia Ci ból, może to być wskazówka, by nie ryzykować z dłuższymi kulkami dopochwowymi.
 • Podwójne kulki gejszy dla początkujących nie są skuteczniejsze od pojedynczych. Bardzo często po prostu łatwiej utrzymać je w pochwie. Cięższe, podwójne kulki gejszy dla zaawansowanych mają zwykle mniejszą średnicę i są też krótsze, co stanowi korzyść w przypadku tyłozgięcia macicy. 

 

UWAGA: Bez względu na to, jakie kulki gejszy wybierzecie, dbajcie, by stosować je prawidłowo. Ćwiczymy najpierw na leżąco i nie przekraczamy kilkunastu minut ćwiczeń. 

Najlepsze pozycje do seksu przy tyłozgięciu macicy

W poradnikach możecie przeczytać, że dla kobiet z tyłozgięciem macicy mniej przyjemne są pozycje do tak zwanej głębokiej penetracji. Często wskazuje się więc, że pozycja misjonarska z wysoko uniesionymi nogami oraz pozycja na pieska nie będą najlepszym wyborem.

Zdecydowaliśmy się zasięgnąć informacji od kobiet, które dowiedziały się, że mają tyłozgięcie macicy. Wiele aktywnych seksualnie kobiet zwraca uwagę, że tyłozgięcie nie ma wpływu na ich życie erotyczne. Kobiety, z którymi rozmawialiśmy, wskazywały również na różne pozycje seksualne. Oto nasze wnioski. 

 • Bez względu na budowę macicy, ulubione pozycje seksualne na zawsze pozostaną sferą indywidualną. 
 • Spróbowanie nowych pozycji, nawet jeśli okażą się nieprzyjemne ze względu na tyłozgięcie macicy, na pewno nie zrobią krzywdy. Warto zatem próbować nowych rzeczy.
 • Czasami nie jest ważna sama pozycja, a siła penetracji. Dobrze jest komunikować partnerowi, kiedy wykonuje zbyt mocne ruchy. 

 

Tyłozgięcie macicy a okres: wybieramy idealne kubeczki menstruacyjne

kubeczki menstruacyjne przy tyłozgięciu macicy

Im więcej gadżetów erotycznych, tym większy problem z wyborem. ;) Nasza kolekcja kubeczków menstruacyjnych ostatnio znacznie się powiększyła. Z tego względu jesteśmy przygotowani na nowe pytania. Jakie kubeczki menstruacyjne są polecane dla kobiet z tyłozgięciem macicy?

 • Na początek najprostsza odpowiedź: krótkie. Wszystkie kubeczki menstruacyjne Satisfyer czy Fun Factory będą dobre.
 • W powyższych przypadkach zwróć uwagę jedynie na pojemność i kształt, by były odpowiednie.
 • Bardziej skomplikowaną klasyfikację prowadzi marka Intimina. Tutaj kubeczki menstruacyjne są dłuższe i mają większą pojemność, dlatego warto sprawdzić, które będą dobre dla kobiet z krótką/ nisko osadzoną szyjką macicy.

 

Szyjka macicy może mieć różną długość. Często przed miesiączką staje się ona krótsza, stąd niektóre pozycje seksualne stają się chwilowo niekomfortowe. Określenie krótka/nisko osadzona szyjka macicy jest ważne dla kobiet z tyłozgięciem macicy. Dzięki temu łatwo można rozpoznać kubeczek menstruacyjny, który będzie odpowiedni. 

Tyłozgięcie macicy a zajście w ciążę, poród i ból kręgosłupa: wyjaśniamy

Przyznamy szczerze, że określenie tyłozgięcie macicy brzmi dość poważnie, wręcz strasznie. Nie pomagają też chwytliwe nagłówki, które krzyczą o tyłozgięciu macicy w kontekście negatywnych skutków podczas starania się o dzidziusia, w czasie ciąży i ogólnie podczas codziennego funkcjonowania. Natomiast zwykle są to tylko zachęcające do czytania tytuły.

 • Tyłozgięcie macicy nie ma wpływu na zajście w ciążę. Szyjka macicy jest położona prawidłowo, a to właśnie ona jest w tym procesie ważna. 
 • Kobiety z tyłozgięciem macicy nie muszą się również martwić o przebieg ciąży. W tym czasie macica przyjmuje klasyczną pozycję, a po rozwiązaniu ponownie wraca do tyłozgięcia.

 

O ciążę nie trzeba się zatem martwić! Dostępna na ten temat wiedza medyczna i stosowne badania wskazują, że tyłozgięcie nie ma wpływu na funkcjonowanie organizmu. Wpływa jedynie na preferencje w obrębie aktywności seksualnej. Dobór gadżetów i pozycji przy tyłozgięciu macicy to jedyne, nad czym warto się w tym wypadku zastanowić dłużej. 

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0