Lubrykant do seksu – niezbędnik w każdej sypialni?

Niezbędny element udanego seksu? Nawilżenie. I chociaż pochwa ma tę cudowną właściwość, że nawilża się sama, o tyle dodatkowy żel przyda się w każdej sypialni. Dzisiaj wyjaśnimy sobie dlaczego! Opisujemy lubrykant: niezbędnik w każdej sypialni!

Lubrykant do seksu – czym właściwie jest?

Dawniej (po prostu mamy nadzieję, że dzisiaj już nie) używano różnych produktów pochodzenia naturalnego, by zapewnić sobie odpowiedni poślizg podczas seksu czy masturbacji. Najpopularniejsze pomysły, czym zastąpić lubrykant do seksu, to oliwka, olej kokosowy, wazelina i tym podobne. Nie jest to rozsądne rozwiązanie, ze względu na wymagania, jakie mają miejsca intymne. Pochwa, a zwłaszcza jej wnętrze, nie jest przedłużeniem skóry. Środowisko oraz pH pochwy jest zupełnie inne. Penis jest trochę bardziej odporny na infekcje i uczulenia, ale panowie również mogą doświadczyć negatywnych skutków używania nieodpowiednich dodatków do seksu. Zatem, czym właściwie jest lubrykant?

Dobry lubrykant ma postać żelu. Jeśli chodzi o konsystencję, to każdy kosmetyk erotyczny będzie się różnił, dzięki temu para ma możliwość wyboru idealnego żelu do seksu, w zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań. Na pytanie, co to jest lubrykant, można odpowiedzieć: po prostu nawilżający żel intymny, bezpieczny dla błon śluzowych miejsc intymnych. 

Lubrykant, co to znaczy?

Nazwa lubrykant wzięła się od angielskiego słowa lubricate, które oznacza dosłownie smarować lub nasmarować. W gruncie rzeczy lubrykant właśnie do tego służy: żeby nasmarować gadżet erotyczny lub miejsca intymne i ułatwić przeżywanie przyjemności. W dodatku żel nawilżający zapobiega nieprzyjemnym otarciom. 

Jaki lubrykant będzie odpowiedni?

Lubrykant jest środkiem nawilżającym do seksu i masturbacji o wielu rodzajach. Chociaż większość z nich jest zupełnie uniwersalna, to odpowiedni rodzaj wybieramy, zgodnie z naszymi aktualnymi wymaganiami i potrzebami. Wszystko stanie się dla Was jasne, kiedy poznacie rodzaje lubrykantów do seksu. 

Lubrykant silikonowy

lubrykanty silikonowe

Silikonowe żele bazują na silikonie, który notabene jest składnikiem hipoalergicznym, a więc bezpiecznym dla ciała. Dzięki takiej bazie lubrykant silikonowy jest odporny na działanie wody, trwały i gęsty. Przy niewielkiej ilości użytego żelu zapewnia doskonały poślizg. Wydajny i z dobrym składem.

Pjur pierwszym producentem lubrykantów silikonowych

Lubrykanty silikonowe zostały wynalezione dzięki marce Pjur, która jest pierwszym producentem wysokiej jakości lubrykantów na bazie silikonu. Polecane szczególnie jako żel do seksu analnego. Uwagę zwracają relaksujące żele intymne Pjur Analyse Me. Bezzapachowe, bez parabenów i substancji, które mogą podrażniać skórę lub uczulać. 

Lubrykant wodny

lubrykanty wodne

Rodzaj intymnego żelu, jakim jest lubrykant wodny, zna każdy posiadacz gadżetów erotycznych. Formułkę, że dany wibrator można łączyć tylko z lubrykantami na bazie wody, znajdziecie niemal przy każdym naszym produkcie. Istotnie lubrykant wodny jest jedyną opcją przy zabawkach erotycznych wykonanych z silikonu. Ze względu na swoją uniwersalność i wygodę podczas korzystania, lubrykanty na bazie wody są najpopularniejsze. 

Lubrykanty wodne z serii Pjur Med

Linia lubrykantów silikonowych Pjur Med jest szczególnie przez nas polecana. To dopracowana seria kosmetyków erotycznych Pjur, która świetny skład podstawowych żeli intymnych marki łączy z dodatkowymi składnikami: odżywczymi, pielęgnacyjnymi oraz łagodzącymi. Dzięki temu z lubrykantów Pjur Med może korzystać dosłownie każdy. Osoby o nadwrażliwej skórze, kobiety cierpiące na problemy z suchością pochwy. Skład lubrykantów jest również zgodny z zasadami wegan: wszystkie są cruelty free. 

Lubrykant smakowy

Seks oralny idealny? Koniecznie z dodatkiem smakowego lubrykantu! Intymne żele smakowe opierają się na naturalnych składnikach i są bezpieczne dla stref intymnych. Zgodnie z nazwą, można je również spożywać w dowolnych ilościach. Nie mają w składzie parabenów, cukru ani olejów, dlatego będą doskonałym towarzystwem podczas całego wieczoru. Nie uszkadzają prezerwatyw ani zabawek erotycznych.

lubrykanty do seksu oralnego

Lubrykanty smakowe System JO do jedzenia

Zdecydowanie największą kolekcję lubrykantów smakowych w naszym sklepie ma System JO. Bezcukrowe lubrykanty smakowe marki są tak słodkie, że z powodzeniem można wykorzystywać je również jako dodatek do deserów i słodkiej kawy. Bezpieczny skład i naturalne komponenty zapewniają przyjemny, niesprawiający wrażenia chemicznego, smak.

Lubrykant stymulujący

Ostatnią, także bardzo popularną serią lubrykantów do seksu są żele stymulujące. Działanie kosmetyków erotycznych tego typu polega na wrażeniu rozgrzewania lub chłodzenia pokrytych żelem miejsc na ciele. Takie działanie uwrażliwia skórę na dotyk ukochanej osoby i wzmacnia doznania czerpane z seksu.

lubrykanty styulujące

Lubrykanty stymulujące Sensuva

Stymulujące żele intymne ma w swojej ofercie niemal każda marka w naszej ofercie. Tutaj wspomnimy sobie o lubrykantach marki Sensuva. Pakowane w praktyczne i przyjemne dla oka buteleczki żele intymne Sensuva są wydajne, gęste i bezpieczne dla ciała. To, obok innych lubrykantów w N69, bardzo ciekawa propozycja dodatku do seksu.

Lubrykant na bazie wody – czy warto go wybrać?

Lubrykanty wodne są uznawane za jedne z najbardziej uniwersalnych i właściwie najlepszych lubrykantów do seksu, niezależnie od wymagań. Zdecydowanie warto wybrać lubrykant na bazie wody, trzeba natomiast pilnować również, jaki lubrykant się wybiera. Do wyboru mamy żele intymne różnych producentów i o różnym składzie. Na co zwracać uwagę wybierając lubrykant wodny?

  • Ważna jest konsystencja żelu: do seksu analnego warto sięgać po żele gęstsze, które dłużej utrzymają się na ciele, zapewniając odpowiednie nawilżenie strefy analnej. 
  • Do masturbacji za pomocą masturbatora również przyda się nieco gęstszy lubrykant, najlepiej również o większej pojemności, ponieważ trzeba go sporo użyć. 
  • Oprócz konsystencji i pojemności liczy się również skład lubrykantu. Czy zawiera składniki uczulające? Czy nie ma w składzie alkoholu i parabenów?
  • Równie ważny jest także rodzaj lubrykantu na bazie wody. Może mieć działanie neutralne, a może działać stymulująco: rozgrzewając lub chłodząc miejsca intymne. 

 

Lubrykant domowy nie jest dobrym rozwiązaniem, ale dostępne w sklepie erotycznym N69.pl bardzo często idealnie naśladują naturalny lubrykant, który wydziela się z pochwy w trakcie podniecenia. W sex shopie w Warszawie możesz spróbować jak smakują! Są przy tym równie bezpieczne dla błony śluzowej miejsc intymnych. Nie są również drogie. Lubrykant wodny wcale nie jest droższy od lubrykantów domowych, a przy tym sprawdza się o wiele lepiej!

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 2.0