Pierwszy raz, czyli jak przygotować się do pierwszego seksu. Poradnik!

Zdajemy sobie sprawę, że wśród czytelników naszej strony znajdują się nie tylko stali Klienci naszego sex shopu, ale również mnóstwo młodych ludzi, którzy potrzebują porady i wskazówek, jak poruszać się po świecie erotyki. Świat miłości i seksu jest bez wątpienia piękny, ale potrafi być też okrutny. Dzisiaj opowiemy jak przygotować się do pierwszego seksu. Pierwszy raz w seksie: najlepszy poradnik, szczere podejście do tematu!

Idealny pierwszy raz: bez przymusu

Rzadko się o tym mówi, ale świat nastolatków i młodych dorosłych przepełniony jest trudnymi wyborami. A od tego, jak postąpimy jako młodzi ludzie, dużo zależy w przyszłości. Ważne, by nie żałować swoich decyzji i ważne, by nie pozwalać innym ludziom na przekraczanie granic, które sobie ustaliliśmy. 

W seksie liczą się granice, które Ty ustalasz. Nie przyjaciel, rodzice, sąsiadka, czy ulubiony celebryta. Absolutnie nie jest to również partner. Nieważne jak kogoś lubisz, czy kochasz. Jeżeli ta osoba chce zrobić coś, co Ci się nie podoba, nie bój się sprzeciwić. Nie będziesz tego żałować. A jeśli druga osoba Cię szanuje, zrozumie to.

Kiedy jesteście pewni, że chcecie wejść w świat seksu i mieć swój pierwszy raz, czujecie pożądanie, nie obowiązek, to super. Znaleźliście się u progu czegoś pięknego. Jak się przygotować? O tym w dalszej części wpisu.

Pierwszy seks: co należy mieć ze sobą?

W tym akapicie podejdziemy do seksu czysto technicznie. ;)

Musisz zweryfikować 2 rzeczy:

Lubrykant do seksu

Prezerwatywy

Podczas pierwszego razu nawet bliscy sobie partnerzy są trochę spięci, a to sprzyja zaciskaniu mięśni pochwy. Efektem tego jest trudność z penetracją. Jest na to prosty sposób: lubrykant wodny. Obecność lubrykantu zapewni Wam komfort, zapobiegnie otarciom i zniweluje ból.

co potrzebne na pierwszy raz

Druga, równie ważna sprawa to oczywiście prezerwatywa. Tutaj przestrzegamy wszystkie kobietki, panowie lubią wymigiwać się od zakładania prezerwatyw. Niektórzy mogą wręcz wciskać kłamstwa, że zapomnieli prezerwatywy, że nie mogą mieć dzieci, że pierwszy seks nie przenosi infekcji i inne tego typu bzdury. Zatem warto, by kobieta również miała ze sobą gumki. Jak facet się nie wywiąże, kobieta może wyciągnąć z kieszeni zgrabną prezerwatywę i już nie będzie miejsca dla wymówek. 

Podczas pierwszego seksu może pojawić się krew, ale nie jest to regułą. U niektórych kobiet krew się nie pojawi i to również jest normalne. Na wszelki wypadek warto mieć ze sobą ręcznik, którym można ochronić pościel i zapewnić sobie komfort i głowę wolną od stresu o ubrudzenie podłoża. ;)

Polecamy zakupić sobie duuuży czarny ręcznik i zapomnieć o sprawie ;)

Choroby przenoszone drogą płciową, nieplanowana ciąża: na to musimy uważać zawsze

Mit, że podczas pierwszego razu nie można zajść w ciążę ani się zarazić chorobą znany jest od dziesiątek lat. To bardzo niebezpieczne, błędne przekonanie. Na choroby weneryczne musimy uważać zawsze, niezależnie od wieku, ilości partnerów, częstotliwości stosunków etc. Przed nieplanowaną ciążą również warto się zabezpieczać, zwłaszcza że obecnie młode kobiety mają niełatwy dostęp do pomocy w sytuacji niechcianej ciąży. 

prezerwatywa niezbędna do seksu

Ochrona podczas seksu to zadanie zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Obecność prezerwatywy to jedyna bariera dla infekcji i poważnych chorób przenoszonych drogą płciową. Jeśli uprawiamy seks z osobą, którą słabo znamy, tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwo. 

Higiena pierwszego seksu

Przed seksem warto się umyć, nie perfumować. ;) Wystarczy porządny prysznic. Nie stresujcie się charakterystycznym zapachem miejsc intymnych. Genitalia mają swój charakterystyczny zapach, a w przypadku czystych genitaliów, wcale nie jest on drażniący, czy nieprzyjemny. 

Niewątpliwie na pełną higienę miejsc intymnych korzystnie wpływa depilacja. Dotyczy to zarówno pań, jak i panów. Świeżość "tych stref" zapewni również dobra, oddychająca bawełniana bielizna. 

Jeżeli Wasz seks będzie wynikiem nagłego wzrostu podniecenia, na przykład po wycieczce po mieście, z pomocą przyjdą nawilżane chusteczki, prysznic instant, kiedy nie ma innej możliwości. Zwykle jednak bywa tak, że rzucenie hasła: najpierw muszę wziąć prysznic, spotyka się z pełną aprobatą 2 strony. 

Pierwszy seks, jak szybko założyć prezerwatywę?

Panowie często czują niechęć do prezerwatyw, bo tak jak kobiety, chcą, by ich pierwszy raz był idealny. Mężczyźni są niezwykle wrażliwi na punkcie swojej męskości i bardzo istotne jest dla nich, by nie zawieść swojej ukochanej. 

Pamiętajcie, że seks to nie wyścigi, a intymne spotkanie między Wami. Warto dać sobie zrozumienie, czas, nie spieszyć się, bo każdy moment ma swój urok i dłubanie w opakowaniu z prezerwatywą również. ;)

A tak na poważnie, to nie ma nic prostszego niż zakładanie prezerwatywy. Jak otwieracie opakowanie, znajdźcie specjalne miejsce, gdzie paczuszka rozerwie się łatwo.

Prezerwatywę przykładamy wklęsłym otworem do penisa i otaczamy krążek palcami, przesuwając gumkę w dół wzdłuż penisa. 

Pilnujemy, by prezerwatywa dobrze przylegała, była założona do końca, nie zsuwała się. Tutaj istotne znaczenie ma także rozmiar kondomów. 

Pierwszy seks: jak nie skończyć zbyt szybko?

Kolejna kwestia bardzo nurtująca mężczyzn. Jak nie dostać orgazmu zbyt szybko? Poziom podniecenia podczas pierwszego razu często sięga zenitu i mężczyźni są w tym temacie mniej odporni niż kobiety. Zdarza się, że wytrysk może nastąpić już podczas całowania. Co w takiej sytuacji? Nic, skorzystaj z łazienki i zmyj spermę, po czym wróćcie do czułości. Organizm za chwilę znów będzie gotowy do orgazmu i zdążysz jeszcze zadowolić ukochaną. 

pierwszy seks z ukochaną

Wytrysk jest nieodłączną częścią seksu z mężczyzną. Nie ma w tym nic dziwnego, a kiedy wytrysk pojawia się jeszcze przed stosunkiem oznacza to, że chłopak nie mógł wygrać ze swoim ognistym temperamentem. Z czasem każdy mężczyzna uczy się wytrzymywać dłużej i przy odrobinie wysiłku można naprawdę osiągać imponujący czas. Ale to z czasem. Jeśli to pierwszy seks mężczyzny, szybki orgazm jest rzeczą naturalną. 

Jak przedłużyć seks?

Jeśli chcecie sobie pomóc i przedłużyć czas do orgazmu, możecie spróbować:

  • Uciskać miejsce między jądrami a odbytem. Uciskana strefa perineum wydłuży orgazm.
  • Skorzystać z prezerwatyw nasączanych benzokainą. Tak zwane prezerwatywy wydłużające stosunek zmniejszą trochę doznania, co pozwoli Wam powstrzymać orgazm na jakiś czas. 
  • Balansujcie myślami. Niektórzy polecają odwrócenie uwagi od erotycznych uniesień dodawaniem i odejmowaniem liczb w myślach (czy jest coś nudniejszego niż matematyka?), i tym podobne. 
  • Róbcie przerwy - kiedy podniecenie jest już wysoko zmieńcie pozycję i zróbcie sobie erotyczny masaż.

Czy pierwszy seks boli?

Błona dziewicza to cienki, elastyczny mięsień, który podczas pierwszego stosunku zostaje przerwany. W związku z tym może pojawić się niewielki ból, który trwa chwilkę. 

Przekonanie o bolesności pierwszego razu nie wzięło się wyłącznie od błony dziewczej, chociaż większość tak właśnie myśli. Pierwszy seks może boleć, kiedy dziewczyna jest spięta, a jej pochwa nie jest dostatecznie nawilżona. Tarcie wywołuje ból i dyskomfort. Lubrykant zapobiegnie temu zjawisku.

Co robić, żeby pierwszy raz był niezapomniany?

Romantyczny wyjazd do hotelu? Świece, muzyka, wino? Stosowanie się do ścisłych reguł w przypadku seksu to kiepski pomysł. To ma być gra emocji, pożądania, a nie wypełnianie ściśle określonych zadań. Powoli,namiętnie. Macie czuć się przede wszystkim swobodnie. 

idealny pierwszy raz

W pamięci zapisują nam się szczęśliwe zdarzenia, zwłaszcza jeśli są związane z ukochaną osobą. Seks warto poprzedzić czymś, co Was oboje uszczęśliwi. Czy to będzie randka w kinie, spacer po plaży, spotkanie w ulubionym miejscu etc. Nie umawiajcie się bezpośrednio na seks w typie: przyjdź na 20, mam wolne mieszkanie, o 20:05 zaczniemy. Umówcie się na przykład na film. Warto zachować trochę spontaniczności. Jak będziecie mieli ochotę na seks, to super. Jeśli nie, to inna okazja również się trafi. 

Pierwszy raz z osobą, z którą nie jest się w związku

Miłość, seks, związki i relacje mają swoją magię. Są źródłem uniesień, wariacji serca, ale również smutku i łez. To naturalne i zawsze wchodząc w jakąś relację, musimy być gotowi na pozytywne, jak i negatywne aspekty miłości.

Ludzie stosują się do różnych zasad, którymi kierują się w swoim życiu. Często bywa tak, że niepohamowane pożądanie pojawia się w stosunku do osoby, którą ledwo znamy. Tak już jest, hormony, feromony robią swoje. Nie mamy zamiaru moralizować, ale chcemy zwrócić Waszą uwagę na kwestie, o których warto pamiętać.

  • Nie decyduj się na seks pod wpływem alkoholu. Prawdopodobnie nic nie zapamiętasz, zero przyjemności, a konsekwencje mogą być opłakane. Ktoś może Cię wykorzystać, zarazić chorobą lub, w przypadku kobiet, zostawić z ciążą.
  • Nie zgadzaj się z nowo poznaną osobą na wizytę w jej domu. Dotyczy zwłaszcza kobiet, które mogą zostać paskudnie wykorzystane. 
  • Zawsze, ale to zawsze miej przy sobie prezerwatywę (z dobrą datą ważności!). Choroby weneryczne nie zasypiają, kiedy budzi się pożądanie. 

 

W przypadku randki z nieznajomą osobą zawsze informujcie kogoś bliskiego, o której ruszacie z domu i kiedy mniej więcej powinniście wrócić. Nikt nie ma prawa mówić Wam, jak żyć, ale niestety po świecie chodzą różni ludzie. Musimy na siebie uważać. 

Pierwszy seks, a gra wstępna

Z doświadczenia sprzedawców w sklepie erotycznym wiemy, że u niektórych gra wstępna wywołuje ciarki, ale nie przyjemności, a zdenerwowania i stresu. No bo jak ta gra wstępna ma wyglądać, zeby było dobrze?!

gra wstępna a pierwszy seks

Od razu Wam powiemy, żeby się nie stresować i zignorować wszystkie porady typu: najpierw całuj ją w ucho, a potem w szyję, ale nigdy odwrotnie! 

W grze wstępnej nie chodzi o to, by się popisywać umiejętnościami, a żeby podkręcić gotowość genitaliów do seksu: nawilżyć pochwę i postawić penisa. W przypadku pierwszego seksu raczej nie będzie Wam wiele trzeba ;). 

Na pewno warto zacząć igraszki od przytulania, pocałkunków, czyli tego, co prawdopodobnie robicie często. W ten sposób zbudujecie bezpieczny fundament pod dalsze etapy, a pożądanie będzie kusząco narastało. 

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 4.8