Czy mięśnie Kegla pochwy można zwęzić laserowo lub innym zabiegiem?

Trening mięśni Kegla z wykorzystaniem kulek gejszy uznawany jest za skuteczny sposób na powrót do formy po ciąży, kiedy mięśnie pochwy są luźne i nieelastyczne. Do tego potrzeba jednak systematyczności. Czasami regularne ćwiczenia nie są możliwe, a skuteczne rozwiązanie proponuje medycyna estetyczna.

Zabieg rewitalizacji narządów intymnych

Odpowiadając na pytanie: tak, trening mięśni Kegla można zastąpić zabiegiem laserowym. To rozwiązanie równie skuteczne, które dodatkowo pozwala na rozwiązanie problemów z suchością pochwy. Zabieg laserowy nie polega na wzmacnianiu mięśni pochwy, a stymulowaniu ich do regeneracji i odnowy. Decydując się na to rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę wyższy koszt zabiegu, w porównaniu do kulek gejszy. Z drugiej strony obkurczanie mięśni pochwy poprzez zabieg nie wymaga od kobiety żadnego wysiłku, a efekty następują do miesiąca od jego wykonania. Jednorazowy koszt wynosi średnio 3-4 tysiące, więc jest to inwestycja, na którą nie zawsze można sobie pozwolić. Co więcej, żeby efekty były trwałe, lekarze i tak zalecają trening mięśni Kegla po zabiegu. Podobnie jest ze starszym rozwiązaniem, które zakłada operacyjne zwężenie pochwy, obecnie stosowane coraz rzadziej.

fioletowe kulki gejszy

Na czym polega zabieg obkurczania pochwy?

Promień lasera działa na mięśnie pochwy ogrzewając je do wysokiej temperatury w krótkim czasie. Prowadzi to do obkurczenia mięśni kolagenowych i stymulowania ścianek do produkcji nowych. Efektem tego jest zwężenie ścianek pochwy i poprawa nawilżenia, pochwa po prostu się odnawia.

Niestety, efekt utrzymuje się około 2 lat, a w zależności od stanu mięśni pochwy, zabieg czasami trzeba powtarzać. Dodatkowo kolejny poród naturalny sprawi, że pochwa na powrót stanie się luźniejsza, a efekty znikną całkowicie.

różowe kulki gejszy w pudełku

Laserowe zwężanie pochwy przeciwwskazania

Chociaż laserowy zabieg nie jest inwazyjny i nie wymaga nawet znieczulenia, to istnieją pewne przeciwwskazania, które obejmują infekcje intymne, które wykluczają wykonanie zabiegu do czasu wyzdrowienia. Możliwość wykonania zabiegu należy oczywiście najpierw omówić z lekarzem specjalistą, który indywidualnie rozpatrzy termin zabiegu i dostosuje zalecenia do indywidualnych potrzeb pacjentki.

Laserowe zwężanie pochwy to zabieg nowoczesny, który całkiem wypiera stosowane do tej pory zabiegi chirurgiczne. Chociaż jest to rozwiązanie kosztowne, to również skuteczne, a w połączeniu z treningiem mięśni Kegla gwarantuje długotrwały efekt. 

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5