Kubeczki menstruacyjne Fun Factory

Godny zastępca dla podpasek i tamponów? Tak można powiedzieć z pewnością o kubeczkach menstruacyjnych. To odkrycie stanowi doskonały zamiennik dla tradycyjnych środków higieny podczas miesiączkowania, który − po pierwsze − jest niezwykle skuteczny również podczas ćwiczeń, po drugie zaś mogą być noszone bez wymiany nawet przez 12 godzin.

Kubeczki menstruacyjne Fun Factory

  1. Film
    BESTSELLER PREMIUM
    140,09 zł
    Fun Factory Kubeczki menstruacyjne FUN CUP mix Fun Factory Kubeczki menstruacyjne FUN CUP mix

Kubeczki menstruacyjne a ćwiczenia

Obfita miesiączka wcale nie musi wykluczać różnego rodzaju aktywności fizycznych, o ile posiada się odpowiednie środki dla zachowania czystości podczas treningów. W tym celu mogą okazać się pomocne właśnie kubeczki menstruacyjne, które dopasowują się do fizjonomii ciała kobiety. Skutecznie zbierają krew i pozwalają oddać się ulubionym ćwiczeniom bez obaw pojawienia się wstydliwych dla pań plam na ubraniach. Dodatkowo zapewniają wysoki stopień komfortu oraz swobodę ruchów.

Rozmiary kubeczków menstruacyjnych

Kubeczki menstruacyjne mają różne rozmiary. Wybór jednych spośród pozostałych zależy od stanu miejsc intymnych. Kobiety, które nie rodziły oraz te przed 30. roku życia powinny stosować mniejsze rozmiary kubeczków dla wyższego komfortu użytkowania. Kobietom zaś po porodzie oraz po 30 roku życia zaleca się stosowanie większego rozmiaru, co zapewni im właściwe trzymanie się produktu oraz szczelność.

Kubeczki menstruacyjne a alergie

Kubeczki menstruacyjne, ze względu na swoje przeznaczenie, muszą być w pełni bezpieczne i hipoalergiczne. Właśnie dlatego wykonywane są z silikonu medycznego, stosowanego również do produkcji przyrządów wykorzystywanych przez lekarzy.

Higiena podczas stosowania kubeczków menstruacyjnych

Kubeczki menstruacyjne wymagają odpowiedniego czyszczenia i aplikowania. Aby utrzymać je w higienie, zaleca się ich dokładne opróżnienie oraz staranne umycie wodą. Dla większej pewności warto również odkazić produkt za pomocą gorącej wody. Jest to niezwykle istotne, aby mógł on być użytkowany w sposób bezpieczny, bez wywoływania podrażnień czy zakażeń.