Lubrykanty do seksu analnego

Seks analny może być źródłem wspaniałych doznań i intensywnych orgazmów dla każdej pary. To zbliżenie, w którym nieustannie trzeba być czułym na potrzeby partnera i wrażliwym na jego odczucia. Ze względu na dużą trwałość do seksu analnego polecane są lubrykanty silikonowe, a do zabawek erotycznych żele na bazie wody. 

lubrykanty do seksu analnego

 

 1. Wysyłamy w 24h BESTSELLER
  42,97 zł
  Pjur Back door lubrykant analny na bazie wody Pjur Back door lubrykant analny na bazie wody
 2. Wysyłamy w 24h BESTSELLER
  47,00 zł
  Pjur Back door lubrykant analny na bazie silikonu Pjur Back door lubrykant analny na bazie silikonu
 3. Wysyłamy w 24h BESTSELLER
  48,49 zł
  Pjur Analyse me lubrykant analny na bazie silikonu Pjur Analyse me lubrykant analny na bazie silikonu
 4. Wysyłamy w 24h BESTSELLER
  53,42 zł
  Intimate Earth Soothe organiczny antybakteryjny lubrykant analny Intimate Earth Soothe organiczny antybakteryjny lubrykant analny
 5. Wysyłamy w 24h
  79,55 zł
  Nexus Slip Thick wodny lubrykant analny Nexus Slip Thick wodny lubrykant analny
 6. Wysyłamy w 24h BESTSELLER
  22,48 zł
  Pjur Back door lubrykant analny na bazie wody Pjur Back door lubrykant analny na bazie wody
 7. Wysyłamy w 24h BESTSELLER
  39,27 zł
  System JO Zestaw upominkowy dla początkujących System JO Zestaw upominkowy dla początkujących
 8. Wysyłamy w 24h BESTSELLER
  112,66 zł
  Pjur Back door lubrykant analny na bazie wody Pjur Back door lubrykant analny na bazie wody
 9. Wysyłamy w 24h
  112,66 zł
  Pjur Analyse me lubrykant analny na bazie wody
 10. Wysyłamy w 24h
  48,49 zł
  Pjur Analyse me lubrykant analny na bazie wody Pjur Analyse me lubrykant analny na bazie wody
 11. Wysyłamy w 24h
  112,66 zł
  Pjur Back door lubrykant analny na bazie silikonu Pjur Back door lubrykant analny na bazie silikonu
 12. Wysyłamy w 24h BESTSELLER
  25,66 zł
  Pjur Back door lubrykant analny na bazie silikonu Pjur Back door lubrykant analny na bazie silikonu
 13. Wysyłamy w 24h
  112,66 zł
  Pjur Analyse me lubrykant analny na bazie silikonu Pjur Analyse me lubrykant analny na bazie silikonu
 14. Wysyłamy w 24h
  25,66 zł
  Pjur Analyse me lubrykant analny na bazie silikonu Pjur Analyse me lubrykant analny na bazie silikonu
 15. Wysyłamy w 24h
  62,33 zł
  Intimate Earth Adventure relaksujące serum analne Intimate Earth Adventure relaksujące serum analne
 16. Wysyłamy w 24h BESTSELLER
  16,82 zł
  System JO Premium lubrykant na bazie silikonu System JO Premium lubrykant na bazie silikonu
 17. Wysyłamy w 24h NOWOŚĆ
  47,60 zł
  Bathmate Anal Lube wodny lubrykant analny Bathmate Anal Lube wodny lubrykant analny
 18. Wysyłamy w 24h
  47,69 zł
  Pjur Aqua Panthenol lubrykant wodny Pjur Aqua Panthenol lubrykant wodny
 19. Wysyłamy w 24h
  101,09 zł
  Pjur Man Basic lubrykant silikonowy Pjur Man Basic lubrykant silikonowy
 20. Wysyłamy w 24h
  140,82 zł
  Pjur Man Premium Extreme Glide lubrykant Pjur Man Premium Extreme Glide lubrykant
 21. Wysyłamy w 24h
  59,60 zł
  Pjur Power Premium Cream lubrykant Pjur Power Premium Cream lubrykant
 22. Wysyłamy w 24h
  46,97 zł
  Sensuva Premium Silicone lubrykant Sensuva Premium Silicone lubrykant
 23. Regular Price 51,25 zł Cena promocyjna 39,99 zł - 22 % oszczędzasz 11,26 zł

  System JO Classic Hybrid lubrykant wodno-silikonowy

  120 ml
  Wysyłamy w 24h
  Regular Price 51,25 zł Cena promocyjna 39,99 zł - 22 % oszczędzasz 11,26 zł
  System JO Classic Hybrid lubrykant wodno-silikonowy System JO Classic Hybrid lubrykant wodno-silikonowy

Jaki lubrykant do seksu analnego wybrać?

Stosunek analny warto połączyć z głębokim masażem całego ciała. W tym celu lepiej sprawdzą się lubrykanty silikonowe, które nie wysychają tak szybko, jak wodne, i są odporne na zmywanie. Relaksujący prysznic połączony z penetracją analną wydaje się świetnym pomysłem na wieczór i lubrykanty silikonowe będą idealnym dodatkiem. Żel Pjur Back Door ma dodatkowo w składzie olejek jojoba, który korzystnie działa na skórę. Chłodzący żel System JO Premium Anal  z pewnością uczyni penetrację przyjemniejszą i ułatwi przeżywanie zmysłowych rozkoszy. Podobne działanie mają także lubrykanty hybrydowe, które są połączeniem składników wodnych z silikonowymi. Dzięki temu są trwalsze niż żele tylko na bazie wody.

Serum analne, czy żel intymny, co wybrać?

Wszystkie kosmetyki do seksu analnego powinny mieć właściwości niepodrażniające i mieć skład bezpieczny dla wrażliwych okolic intymnych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że relaksujące serum analne, które najczęściej występuje w postaci sprayu, nie zastąpi nawilżenia, które można uzyskać tylko z użyciem lubrykantu. Żel intymny jest w seksie analnym koniecznością, a relaksujące serum bardzo przyjemnym dodatkiem.

Żel wodny, lubrykant analny dla kobiet do seksu analnego

W czasie seksu analnego bardzo ważne jest uczucie komfortu i rozluźnienia. Dobry żel intymny pozwoli Ci na bezpieczne i przyjemne zbliżenie z partnerem, bez nieprzyjemnych otarć, czy bólu. Lubrykant analny powinien składać się z naturalnych składników, w możliwie jak największej ilości. Wiele z nich zawiera w składzie kwas hialuronowy, który dobrze wpływa na regenerację delikatnych miejsc intymnych. Przed pierwszym seksem analnym dobrze jest sięgnąć także po serum relaksujące, które w swojej ofercie ma na przykład Pjur oraz Sensuva. Dostępny w różnych rozmiarach lubrykant umożliwia dopasowanie wielkości butelki z żelem do własnych potrzeb.

Do seksu analnego: relaksujący spray Pjur Back Door Anal Comfort

Spray relaksujący do seksu analnego został zaprojektowany po to, by zmniejszać napięcie mięśni, a tym samym pozytywnie wpływać na doznania czerpane z seksu. Serum relaksujące w sprayu Pjur Back Door posiada certyfikat CE i należy do grupy kosmetyków atestowanych. Niestestowane na zwierzętach i bezpieczne dla alergików kosmetyki Pjur stanowią doskonały dodatek do seksualnych przyjemności. Bezzapachowy produkt nie drażni skóry ani powonienia, a zawarty w składzie pantenol przygotowuje strefę analną do penetracji. Pjur Back Door Anal Comfort Spray nie zawiera benzokainy ani innych substancji znieczulających, dzięki czemu nie umniejsza wrażeń czerpanych ze zbliżeń.

Lubrykanty analne na bazie silikonu

Szczególnie polecane do seksu analnego przez swoją wyjątkowo śliską i trwałą konsystencję są lubrykanty analne na bazie silikonu. Jednorazowa aplikacja może zapewnić nawilżenie na cały czas trwania zbliżenia. Niestety silikonowych lubrykantów analnych nie można używać z zabawkami z silikonu, ponieważ to może je uszkodzić. Kiedy więc planujecie zabawę z korkami analnymi, które nie są zrobione ze stali nierdzewnej, sięgnijcie po lubrykant analny na bazie wody. Szeroki wybór lubrykantów analnych zarówno wodnych, jak i silikonowych posiada System JO. Możemy wybrać spośród chłodzących, rozgrzewających lub neutralnych wersji produktu.

Lubrykanty analne na bazie wody

Konsystencja lubrykantów analnych na bazie wody jest lżejsza i łatwiej zmywalna od silikonowej bazy lubrykantów. Z tego względu stosunek analny będzie wymagał powtarzania aplikacji lubrykantu. Zaletą wodnych lubrykantów analnych jest natomiast fakt, że można ich używać z każdego rodzaju gadżetami erotycznymi i nie powoduje to żadnych uszkodzeń ani na zabawkach, ani na ciele. Wśród użytkowników dużą popularnością cieszą się lubrykanty analne Pjur Back Door, które pozbawione są parabenów, olejów i perfum, co czyni je bezpiecznymi dla zdrowia. Lubrykanty analne z firmy Pjur dostępne są w różnych wariantach i wszystkie cechuje wysoka jakość.

Lubrykanty dla wegan i alergików

Oferta lubrykantów jest szeroka w hipoalergiczne produkty, doskonałe także dla wegan. Lubrykanty takich marek jak na przykład  Intimate Earth nie są testowane na zwierzętach. Praktycznie wszystkie dostępne u nas lubrykanty stworzone zostały z całkowicie naturalnych składników, są więc bezpieczne dla środowiska i użytkowników. Nie podrażniają okolic intymnych, nie wysuszają skóry, wręcz przeciwnie mają często działanie nawilżające. Warto pamiętać jedynie o tym, że lubrykant ma stosunkowo krótki termin przydatności, około 3 miesiące po otwarciu. Przeterminowany żel  może stracić swoje właściwości i zmienić zapach, a to nie sprzyja gorącej atmosferze w łóżku.

Czy skład lubrykantów może być szkodliwy?

Może. Zwracaj uwagę na etykiety. Unikaj lubrykantów zawierających cukier i glicerynę, czyli potencjalne siedlisko bakterii. Niekorzystne w użytkowaniu są także oleje, które mogą rozpuścić prezerwatywę i być przyczyną wielu alergii. Szkodliwa jest także chemiczna substancja nonoxynol -9, która ma silne właściwości plemnikobójcze. Częste stosowanie żeli z nonoxynolem zaburza pH okolic intymnych i powoduje mikrouszkodzenia w pochwie, które są doskonałą okazją do przenikania w głąb organizmu wirusów i bakterii.

Jak przygotować się do seksu analnego?

Przed rozpoczęciem miłości greckiej warto zadbać o odpowiedni nastrój i pozytywne nastawienie obojga kochanków. W celu najwyższego komfortu na około dwie godziny przed seksem warto wykonać lewatywę, która oczyści jelita i przede wszystkim zapewni komfort psychiczny. W tym celu można użyć funkcjonalnej gruszki Bathmate. Penetrację należy poprzedzić odpowiednią dawką czułości, by mięśnie odbytu były rozluźnione, co umożliwi łatwe i bezbolesne wejście penisa. W erotycznym masażu strefy erogennej pośladków pomocny będzie lubrykant, a przed penetracją penisem warto skorzystać z korka analnego, który jest mniejszy. Wibrujący korek analny może dodatkowo posłużyć za masażer, rozluźniając w ten sposób mięśnie odbytu. Zarówno podczas tradycyjnego stosunku, jak i seksu analnego, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Prezerwatywa w tym przypadku będzie głównie ochroną przed chorobami. Należy też pamiętać, że po penetracji odbytu penis nie może znaleźć się w pochwie bez wcześniejszego umycia lub zmiany prezerwatywy, gdyż bakterie znajdujące się w odbycie mogą negatywnie wpłynąć na florę pochwy.

Czy seks analny boli?

Umiejętnie przeprowadzony stosunek analny nie jest bolesny, a wręcz przeciwnie, może być źródłem wielu przyjemnych doznań. Spełniając warunki takie jak: zgoda obojga partnerów, odpowiedni nastrój, wzajemne zrozumienie, odpowiednie nawilżenie strefy intymnej oraz czułość i wrażliwość na potrzeby ukochanej osoby, oboje możecie czerpać z seksu analnego niesamowitą przyjemność. To, czego należy unikać, to pośpiech. W przeciwieństwie do tradycyjnego seksu wsadzanie penisa do odbytu musi dziać się powoli i z wyczuciem, inaczej będzie powodowało dyskomfort lub ból. Penetrację warto rozpoczynać przy nieustannych pieszczotach okolic odbytu i innych stref erogennych w celu rozluźnienia mięśni i zapewnienia komfortu partnerce.