Kubeczki menstruacyjne Satisfyer: świetny wybór!

Kubeczki menstruacyjne ostatnio stają się coraz popularniejsze zarówno wśród młodych dziewczyn jak i dojrzałych kobiet. Kobiety z chęcią przerzucają się na ekologiczne rozwiązanie, które po krótkim szkoleniu jest również bardzo wygodne. Dzisiaj przychodzimy do Was z prezentacją nowości. Marka Satisfyer z typowym dla siebie rozmachem wypuściła na rynek aż 3 pary kubeczków menstruacyjnych w kilku kolorach! Są piękne, są tanie i mają super jakość! Zobaczcie sami!

Kubeczki menstruacyjne Satisfyer rodzaje

Chociaż kolorów do wyboru mamy kilka to rodzaje kubeczków menstruacyjnych Satisfyer są trzy. W zależności od tego, jaki rodzaj wybierzemy, mamy opakowanie w innym kolorze, które wygodnie się otwiera i które może służyć za pudełko do przechowywania kubków menstruacyjnych, kiedy nie musimy z nich korzystać. 

Satisfyer Feel Confident kubeczki menstruacyjne

kubeczki menstruacyjne satisfyer

Na zdjęciu wyżej widzimy Satisfyer Feel Confident, czyli opakowanie z dwoma kubeczkami menstruacyjnymi. Feel Confident można przetłumaczyć na "Czuj się pewnie", zatem możemy się spodziewać, że para kubeczków menstruacyjnych będzie dobra dla:

 • Początkujących pań
 • Kobiet o obfitej menstruacji
 • Kobiet, które cenią sobie poczucie komfortu i bezpieczeństwa, o czym powiemy za chwilę

Kubeczki menstruacyjne Satisfyer Feel Confident wyglądają tak, jak na zdjęciu poniżej.

satisfyer feel confident

W komplecie mamy 2 kubeczki menstruacyjne, jeden o pojemności 15 ml, a drugi o pojemności 20 ml. Oba kubeczki zakończone są charakterystycznym uchwytem i mają klasyczną budowę kielicha. Taka budowa sprawia wrażenie bardziej pojemnej. Krew miesięczna nie powinna wydostać się poza kubek menstruacyjny, nawet jeśli będziemy wyjmować go wyjątkowo nieumiejętnie. ;)

satisfyer feel confident uchwyt

W tym momencie warto powiedzieć, że wygodny uchwyt jest właśnie dla naszego poczucia bezpieczeństwa. Same wiecie, że kubeczki menstruacyjne zwykle nie mają ogonka, w odróżnieniu od tamponów. Bardzo często zatem czujemy się zestresowane, czy damy radę wyjąć później niewielki kubeczek i czy nie utknie nam w pochwie. Oczywiście nie utknie, ale stresu nie da się powstrzymać. Zanim zabierzemy się za zakładanie i wyjmowanie kubeczka menstruacyjnego, musimy wiedzieć, że:

 • Kubek menstruacyjny jest wykonany z silikonu medycznego, nie wyrządzi nam zatem szkody.
 • By kubeczek nie przeciekał, musi zassać się do ścianek pochwy, czyli najprościej mówiąc, z pozycji zwiniętej przejść do rozwiniętej, o czym powiemy więcej za chwilę.
 • Kubek menstruacyjny można nosić od kilku do nawet 12 godzin.
 • Wyjmując kubek menstruacyjny, NIE SZARPIEMY ZA KOŃCÓWKĘ. 

 

Rozumiecie już, dlaczego nazwaliśmy ogonek swego rodzaju elementem bezpieczeństwa? Bo nie służy on do wyciągania kubeczka, a do wygodnego sprawdzania jego lokalizacji. Wkładając paluszek w uchwyt, można również przekręcać swobodnie kubeczek, by ładnie się rozłożył. 

satisfyer kubek menstruacyjny zakładanie

Bardzo ważne jest zginanie kubeczka menstruacyjnego. Zarówno przy zakładaniu, jak i wyjmowaniu. Do aplikacji zwijamy gadżet na kształt litery S lub U, jak umiejętności pozwalają. ;) Silikonowe ścianki są miękkie, więc trudno nie będzie. Zwinięty kubek menstruacyjny robi się dużo mniejszy i wsunie się przez wejście do pochwy bez żadnego problemu. Praktycznie jak tampon. Kubek należy również delikatnie nacisnąć i zgiąć podczas wyjmowania, o czym powiemy w naszej instrukcji krok po kroku.

Satisfyer Feel Secure kubeczki menstruacyjne: co jest w zestawie?

Zestaw kubeczków menstruacyjnych pokażemy sobie na przykładzie innego rodzaju. Tym razem będą to Satisfyer Feel Secure. I znowu nazwę możemy przetłumaczyć jako "Czuj wsparcie". Możemy więc zakładać, że ten rodzaj również spodoba się początkującym paniom, które chcą czuć, gdzie dokładnie umiejscowiony jest kubek i wygodnie nim operować. 

satisfyer feel secure

W zestawie znajdziemy ponownie 2 kubeczki menstruacyjne o pojemności 15 ml i 20 ml. To odróżnia nie tylko rodzaj kubeczka, który powinniśmy wybrać na obfitszą miesiączkę. Kubek menstruacyjny o pojemności 20 ml spodoba się kobietom starszym, po ciąży. Taki zestaw można więc podzielić między mamę i córkę, najlepiej kupując 2 rodzaje (kosztują nieco ponad 30 zł, to jest fenomen!). 

satisfyer feel secure

Kubeczki menstruacyjne Satisfyer Feel Secure mają kształt rybki. Charakterystyczny ogonek pozwoli łatwo się chwycić, co będzie ułatwieniem przy układaniu kubeczka w pochwie i przy sprawdzaniu, czy jest na swoim miejscu. Ogonek może wręcz delikatnie wystawać z pochwy, ponieważ kubek menstruacyjny zakłada się znacznie niżej niż tampon. 

kubek menstruacyjny satisfyer feel secure

Kubek Satisfer z serii Feel Secure ma inny kieliszek. Krążek ma cieńszą obudowę, więc łatwiej się go zwija, natomiast poprzednia wersja miała dodatkowo taki spadek, który zapobiegał wydostawaniu się zawartości kubka na zewnątrz. ;) I niżej rybi ogonek kubka menstruacyjnego Feel Secure. Uroczy i praktyczny.

satisfyer feel secure

W opakowaniu znajdziemy nie tylko 2 kubeczki menstruacyjne, ale również krótką instrukcję i etui do przechowywania. Woreczek pozwoli Wam nosić kubeczki higienicznie w torebce. Możecie mieć je zawsze pod ręką, dyskretnie i czyściutko. Podpaska robi się po jakimś czasie noszenia w torbie wymięta i brudna, a tampony trzeba nosić z całym opakowaniem. W przypadku kubeczków menstruacyjnych staniemy się wzorem menstruacyjnego zorganizowania. 

kubeczek menstruacyjny satisfyer etui

Jak zakładać kubek menstruacyjny? Instrukcja krok po kroku!

Pisaliśmy już o jak poprawnie założyć kubeczek menstruacyjny, ale z chęcią przedstawimy jeszcze jeden mały instruktaż. Taki krok po kroku! Do zdjęć poglądowym pozują kubeczki Satisfyer Feel Good. Tego zwrotu chyba nie trzeba tłumaczyć: Czuj się dobrze, nie czuj, że masz okres. ;)

Satisfyer Feel Good kubeczki menstruacyjne instrukcja użycia

Satisfyer Feel Good kubeczki menstruacyjne

Po wyjęciu z opakowania kubeczki menstruacyjne będą higienicznie czyste, natomiast i tak warto przepłukać je wodą przed aplikacją. No i nie zapominamy o umyciu rąk, bo one będą dotykały całej powierzchni kubeczka menstruacyjnego. 

satisfyer feel good kubeczki menstruacyjne

Kubeczki menstruacyjne Satisfyer Feel Good wydają się mniejsze, ale pojemność jest ta sama: 15 ml i 20 ml. Mają też inną budowę, a ogonek jest cieniutki. Te kubeczki będą idealne dla kobiet, które czują się już nieco pewniej w aplikacji i wyjmowaniu. Procedura jest właściwie ta sama. Zmniejszamy średnicę kubeczka, ściskając jego przednią ściankę na środku.

satisfyer feel good aplikacja

Ten kubek menstruacyjny łatwo zmniejszy średnicę, nieco trudniej może być przy rozwijaniu go wewnątrz pochwy. Zwężenie przy ujściu kubeczka pełni funkcję zapobiegania przed wylaniem zawartości. Kubeczek jest pękaty, więc zawartość rozlewa się bardziej wszerz niż do góry pojemniczka.

satisfyer feel good kubeczki

Prosty ogonek aż prosi się, żeby za niego pociągnąć, ale oczywiście nie robimy tego. Nie tylko z powodu, że wylejemy cały płyn na zewnątrz. Otóż prawidłowo założony kubeczek menstruacyjny dobrze przylega do ścianek pochwy. Dzięki temu nie przecieka. Kiedy więc po kilku godzinach przyjdzie nam do jego wyjmowania, może wydawać się zassany. Jak go zatem wyjąć?

 • Wzdłuż ogonka kierujemy palce (będą potrzebne 2, kciuk i wskazujący), do ścianek po obu stronach kubka.
 • Delikatnie naciskamy ściankę z jednej strony, potem z drugiej. W końcu kubeczek się odessie. Charakterystycznie wtedy zadźwięczy lub poczujecie w pochwie różnicę.
 • Następny krok to delikatne bujanie kubeczka menstruacyjnego na boki. Nie jak tampon, tutaj potrzeba trochę cierpliwości.
 • Prawdopodobnie uda się Wam wyjąć kubeczek bez uronienia kropli. 

Na koniec opłukujemy kubeczek wodą i zakładamy ponownie lub chowamy, zakładając 2 z kompletu i myjąc oba dokładnie po powrocie do domu. Po skończonej miesiączce, kubeczki można wygotować w wodzie. 

Czym różnią się kubki menstruacyjne Satisfyer?

Prezentacja wszystkich trzech rodzajów kubeczków menstruacyjnych już za nami, czas na małe podsumowanie, czym one się właściwie różnią. To, co widać na pierwszy rzut oka, to ogonki. Każdy rodzaj kubeczków menstruacyjnych ma inną końcówkę. 

kubeczki menstruacyjne satisfyer końcówki

Można uznać, że 2 pierwsze kubeczki menstruacyjne są doskonałe na początek, a 3 rodzaj sprawdzi się, kiedy pierwsze próby macie już za sobą. Wszystkie mają takie same pojemności, jednak nieco inny kształt. Powinniśmy wybrać ten rodzaj, który ma szansę być dla nas najwygodniejszy. Najłatwiejsza w aplikacji i wyjmowaniu wydaje nam się para z Satisfyer Feel Secure. To jednak kwestia mocno indywidualna. 

Czy można spać z kubeczkiem menstruacyjnym?

Potwierdzone badaniami możliwości kubeczka menstruacyjnego określają czas noszenia kubeczka bez wymiany aż do 12 godzin. To oczywiście zależy również od obfitości krwawienia. Zakładając, że rzadko kiedy mamy okazję spania 12 godzin, można spać z kubeczkiem menstruacyjnym. Teoretycznie, bo jak wszyscy doskonale wiemy, praktyka bywa różna. W grę wchodzą:

 • Wspomniana wyżej obfitość okresu.
 • Technika zakładania kubeczka, czy na pewno robimy to prawidłowo.
 • Własne poczucie komfortu, czy czujemy się z kubeczkiem pewnie.

Dobrze założony kubeczek menstruacyjny nie będzie przeciekał, ale być może lepiej będziecie czuć się nie mając nic w sobie w czasie snu. To tak samo jak z tamponem: niektóre kobiety noszą je do snu, mimo że należy je wymieniać stosunkowo często. Wszystko jest zatem kwestią osobistego stylu życia i preferencji. Krzywda Wam się jednak nie stanie. ;)

satisfyer kubeczki menstruacyjne

Kubeczek menstruacyjny dla dziewic

Bardzo często młode kobiety zastanawiają się, jak to właściwie jest z tym okresem. W końcu kobiety, zanim rozpoczną współżycie, mają w pochwie tzw. błonę dziewiczą, która jednak nie przeszkadza w regularnej menstruacji.

 • Warto wiedzieć, że błona dziewicza to NIE jest szczelna plastikowa pokrywka. Błona jest elastyczna i ma dziurki.
 • Każda kobieta może mieć nieco inną budowę błony dziewiczej.
 • Nie tak łatwo przebić błonę dziewiczą.

 

Praktycznie wszystkie kubeczki menstruacyjne mają w instrukcji napisane, że w przypadku wątpliwości, dziewczyny przed współżyciem, mogą skonsultować stosowanie kubeczków menstruacyjnych z lekarzem ginekologiem. 

Pytania o błonę pojawiały się również w przypadku tamponów. Tutaj jednak odpowiedź była inna, ponieważ tampon należy umieścić głęboko w pochwie, co mogło powodować dyskomfort kobietom z błoną dziewiczą. Mogło również dojść do uszkodzenia błony tamponem. Jednak ze względu na to, że kubeczek menstruacyjny zakłada się znacznie niżej, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo uszkodzenia błony dziewiczej. 

 • Dobrze jest sięgnąć po mały kubeczek menstruacyjny, który będzie łatwo zaaplikować.
 • Praktyczne są kubeczki menstruacyjne z ogonkiem, które pozwalają na szybkie zlokalizowanie go w pochwie i włożenie na odpowiednią głębokość.
 • Konsultacja z lekarzem ginekologiem również nigdy nie zaszkodzi. ;)
 • Używaj kubeczka menstruacyjnego zgodnie z instrukcją.

Uważamy, że 3 serie kubeczków menstruacyjnych Satisfyer mogą spodobać się kobietom w różnym wieku i o różnych wymaganiach. Warto pojawić się w N69 osobiście i sprawdzić nasze testery: każda seria różni się nieco twardością silikonu. Ma to istotne znaczenie dla osobistych upodobań. Natomiast wszystkie kubeczki menstruacyjne od Satisfyer są urocze, bezpieczne, praktyczne i przychodzą  w takim samym zestawie. Bardzo podoba nam się ta seria, bo jest subtelna, dziewczęca i bardzo zachęca do zmian we własnych przyzwyczajeniach!

Oceń ten wpis

Średnia ocena: 5.0